توضیحات سامسونگ در مورد یك اختلال عجیب امنیتی

توضیحات سامسونگ در مورد یك اختلال عجیب امنیتی به گزارش سئو سی هفته گذشته میلیون ها نفر از كاربران سامسونگ در سراسر جهان یك پیام اطلاع رسانی عجیب را بر روی گوشیهای خود دریافت نمودند كه تنها حاوی عدد یك بود و حالا سامسونگ در این حوزه توضیح داده است.به گزارش سئو سی به نقل از رجیستر، مشكل مورد اشاره مربوط به اپلیكیشن Find my Mobile سامسونگ بوده و سامسونگ وقوع این مشكل را ناشی از یك نقص امنیتی دانسته است.
وب سایت سامسونگ در انگلیس وقوع این مشكل را حاصل یك نقص فنی دانسته كه تنها برای ۱۵۰ نفر مشكل امنیتی بوجود آورده است. نگرانی ها در این حوزه زمانی بوجود آمد كه تعداد اندكی از كاربران اعلام نمودند آنها شاهد داده های شخصی گوشیهای برخی كاربران دیگر بر روی گوشیهای خود به دنبال ارسال عدد یك و بعد از ورود به فروشگاه آنلاین این شركت بوده اند.
بنا بر اعلام سامسونگ همچون اطلاعاتی كه به دنبال وقوع این نقص فنی قابل مشاهده بوده، می توان به چهار رقم آخر كارت اعتباری و نام و آدرس كاربران دیگر در زمان ورود به حساب كاربری اشاره نمود. سامسونگ برای حل این مشكل مجبور به غیرفعال كردن قابلیت لاگین شد و پس از رفع نقص امكان لاگین را مجدداً به وجود آورد.
كاربران در زمان ورود به بخش حساب كاربری فروشگاه آنلاین سامسونگ با شماره های همراه، آدرس های ایمیل، آدرس های ارسال بسته های پستی و لیست سفارشات اخیر افراد هم رو به رو شده اند.
تحلیل گران امنیتی می گویند هنوز به صورت دقیق معلوم نیست چه مشكلی عامل این رویداد بوده و سامسونگ باید توضیحات بیشتری در این حوزه عرضه نماید.

1398/12/06
20:48:11
5.0 / 5
3222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو