خاموش كردن كارخانه تولید انرژی در خاورمیانه توسط هكرهای دولتی-غربی

خاموش كردن كارخانه تولید انرژی در خاورمیانه توسط هكرهای دولتی-غربی سئو سی: هكرهای دولتی-غربی برای اولین بار كارخانه تولید انرژی در یكی از كشورهای خاورمیانه را خاموش كردند.
به گزارش سئو سی به نقل از خبر آنلاین، رویترز به نقل از FireEye (اولین گزارش دهنده استاكس نت در سالهای دور) نوشت كارخانه ای در خاورمیانه به وسیله بدافزار موسوم به Triton خاموش شد.
هكرها با های-جك كردن سیستم كامپیوتری كارخانه مجهز به فناوری امنیت صنعتی Schneider Electrics's Triconex توانستند امنیت تولید انرژی را با خطر مواجه كرده و سبب شوند تا برای جلوگیری از وقوع فاجعه پیش بینی نشده، كل كارخانه به حالت تعلیق در بیاید.
كارشناسان در FireEye می گویند هك سیستم Triconex به تنهایی دلیل اصلی از كار افتادن كارخانه نبوده، بلكه یك استراتژی هك بسیار پیچیده پشت این حمله بوده كه نمی تواند كار یك گروه هكری كوچك باشد و بطور قطع یك دولت و حكومت بزرگ پشت آن قرار دارد.
ظاهرا در حمله هكری جدید سیستم امنیت تولید انرژی توسط هكرها ادیت مجدد شده و بنابراین ادامه كار تولید با خطر روبرو شده است.
هنوز نامی از این كارخانه و كشوری كه در آن مستقر است، فاش نشده اما گفته می گردد یكی از كشورهای خاورمیانه است.
از تكنولوژی ایمنی صنعتی Triconex در كارخانه های تولید انرژی استفاده می گردد و بیم آن می رود با هك شدن این سیستم، تمام كارخانه هایی كه از این سیستم ایمنی استفاده می كنند؛ در معرض هك قرار گیرند.
پیش تر این كارشناسان حمله به تاسیسات اتمی ایران با استاكس نت را هم حمله ای دولتی دانسته بودند كه بعدا نقش امریكا و اسرائیل پشت این حمله روشن شد.

5656


1396/09/28
17:16:53
5.0 / 5
2496
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو