چگونگی محاسبه اینترنت نامحدود

چگونگی محاسبه اینترنت نامحدود به گزارش سئو سی وزیر ارتباطات، برنامه مدنظر برای تدوین نحوه محاسبه اینترنت نامحدود و توقف اینترنت حجمی را برای كاربران توضیح داد.


محمود واعظی در مراسم افتتاح پروژه های مخابراتی مربوط به فاز سوم شبكه ملی اطلاعات در جمع خبرنگاران گفت: كمیته ای تشكیل دادیم تا مدل فروش اینترنت نامحدود و توقف اینترنت حجمی را برای مشتركان پرمصرف مورد بررسی قرار دهد.
 
وی با بیان اینكه كشورهای مختلف جهان با توجه به تحولات بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات مدل های مختلفی را برای ارائه اینترنت به كاربران شان به كار گرفته اند، گفت: راه های مختلفی در دست بررسی است تا بتوانیم اینترنت حجمی را برداریم و اینترنت را به صورت نامحدود به كاربران ارائه كنیم.
 
واعظی ادامه داد: هم اكنون یكی از مشكلاتی كه با آن مواجه شدیم مربوط به كاربران كم مصرفی است كه هزینه كمی بابت اینترنت پرداخت می كنند، اگر بخواهیم اینترنت را نامحدود كنیم هزینه این كاربران چند برابر افزایش می یابد، بر این اساس در حال بررسی راه حلی برای حل این مشكل هستیم تا مشتركان كم مصرف اینترنت از این تصمیم ضرری نبینند.
 
وی با بیان اینكه نحوه محاسبه اینترنت نامحدود به گونه ای است كه سرعت را مبنا قرار می دهیم، اضافه كرد: این به این معنی است كه دیگر كاربران نیاز به خرید حجم مصرف ندارند و بر اساس سرعتی كه نیاز دارند می توانند از اینترنت استفاده كنند.
 
واعظی خاطرنشان كرد: قرار است این سرویس در چند بخش شامل اینترنت زیر یك مگابیت، اینترنت بین دو تا سه مگابیت و همچنین اینترنت بالاتر از سه مگابیت تعریف شود و كاربران با توجه به سرعتی كه نیاز دارند سرویس خریداری كنند. بر این اساس باید بسته های متعدد برای كاربران تعریف شود تا حتی كاربران كم مصرف نیز در این زمینه ضرر نكنند.
 
وزیر ارتباطات گفت: تا هفته آینده پیش بینی می كنیم كه تصمیم قطعی در مورد این مدل فروش اینترنت خواهیم گرفت.
 
تدوین دستورالعمل جدید برای تعرفه استفاده از سایت های داخلی در كشور
 
وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال در خصوص دستورالعمل یكپارچه سازی تعرفه دسترسی به شبكه ملی اطلاعات گفت: اقدامی كه اپراتورهای اینترنتی برای سایت های پربازدید انجام می دهند و تعرفه آن را به ۵۰ درصد كاهش داده اند كافی نیست و ما اعتقاد داریم كه این رویه باید برای تمامی سایت های داخلی اجرایی شود.
 
وی گفت: هم اكنون این مقدمه ای است كه شركت های ارائه دهنده خدمات اینترنت ترافیك داخلی را به ۵۰ درصد كاهش دهند و مردم نیز از سایت های داخلی با یك دوم قیمت استفاده كنند.
 
وی گفت: هم اكنون این روش برای ۵۰۰ سایت پربازدید كشور در حال اجراست اما ما قصد داریم با ابلاغ یك دستورالعمل ارائه سرویس به نحوی تعریف شود كه تمام سایت های داخلی با تعرفه ۵۰ درصد كاهش نسبت به سایت های خارجی در اختیار كاربران قرار گیرد.
 
واعظی گفت: این تصمیم قطعی است و به زودی آن را اجرا خواهیم كرد.
 
وزیر ارتباطات با اشاره به اظهارات اخیر  دبیر كارگروه تعریف مصادیق فیلترینگ مبنی بر اتوبان كشی وزارت ارتباطات برای خارجی ها گفت: وزارت ارتباطات اتوبان كشی زیرساخت های ارتباطی را وظیفه خود می داند تا مردم راحت تر از خدمات استفاده كنند و نیازمند استفاده از سرویس های خارجی نباشند، در همین حال این اتوبان كشی باعث افزایش سرعت و كاهش قیمت دسترسی خدمات ارتباطی شده است. به نحوی كه هم اكنون با افزایش ۱۶ برابری پهنای باند این ظرفیت به ۶۲۴ گیگابیت در ثانیه رسیده است.
 
واعظی همچنین در مورد اتصال متقابل شبكه مخابرات با تلفن های ثابت جدید كه از سوی بخش خصوصی ارائه شده است نیز گفت:  این اتصال هم اكنون برقرار شده و مشكلی از این بابت وجود ندارد به نحوی كه طبق گزارش ها تلفن ثابت بخش خصوصی در ۱۶ استان ارائه شده است.
 
به گزارش مهر، در این مراسم نخستین شبكه دسترسی فیبر نوری برای ساختمان های  تجاری (FTTC) و شبكه تلفن ثابت بخش خصوصی در ۱۶ استان توسط یكی از اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطات ثابت با حضور وزیر ارتباطات و معاونان این وزارتخانه به بهره برداری رسید. این پروژه ها در راستای فاز تكمیلی شبكه ملی اطلاعات و ارائه خدمات پایه به كاربران در داخل كشور راه اندازی شده است.
1396/04/27
22:21:14
5.0 / 5
3581
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو