در شرایط كرونا صورت می گیرد؛

عرضه تسهیلات به شركتهای فناور با هدف پیشگیری از تعطیلی و تعدیل

عرضه تسهیلات به شركتهای فناور با هدف پیشگیری از تعطیلی و تعدیل به گزارش سئو سی مدیركل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم از عرضه تسهیلات به شركت های فناور بزرگ اطلاع داد و اظهار داشت: هدف از عرضه این كمك حفظ اشتغال و پیشگیری از كاهش نیروی انسانی در این شركت ها است.مهدی کشمیری در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه اخیرا برنامه ای در جهت کمک به شرکتهای فناور بزرگ صدمه دیده از کرونا تصویب شده است، اظهار نمود: مقرر است تسهیلاتی (سرمایه در گردش) به این شرکت ها پرداخت گردد که سقف آن ۸ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم در پاسخ به این سؤال که شرکت ها برای دریافت این تسهیلات چه شرایطی باید داشته باشند، اظهار داشت: این تسهیلات به شرکت هایی تعلق می گیرد که بالای ۵۰ نفر نیروی انسانی و فروش بیشتر از ۲ میلیارد تومان دارند.
کشمیری با اشاره به نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در عرضه این تسهیلات به شرکت های فناور، اضافه کرد: این تسهیلات با سود ۱۲ درصدی به صورت مستقیم از جانب یک بانک به شرکت ها پرداخت خواهد شد اما صندوق نوآوری و شکوفایی، ۳ درصد بابت کاهش سود ۱۲ درصدی، یارانه می دهد.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، هدف از عرضه این کمک را حفظ اشتغال در این شرکت ها و هم پیشگیری از کاهش نیروی انسانی و تعطیلی آنها عنوان نمود.
وی تعداد شرکت های فناور بزرگ را حدود هزار و ۲۰۰ مورد عنوان نمود و اظهار داشت: باید منتظر ماند و دید که چه تعداد از این شرکت ها به علت انتشار کرونا احساس زیان کرده و متقاضی دریافت تسهیلات خواهند بود. البته بعید می دانم بیشتر از ۵۰-۶۰ شرکت درخواست تسهیلات داشته باشند.


منبع:

1399/04/13
12:09:42
5.0 / 5
2206
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو