توضیح مجری شبكه علمی كشور درباره خبر متوقف شدن این پروژه

توضیح مجری شبكه علمی كشور درباره خبر متوقف شدن این پروژه شركت سرمایه گذار و مجری پروژه شبكه علمی كشور با رد اظهارات مدیر كل دفتر فناوری اطلاعات سازمان پژوهش های علمی و صنعتی درباره پروژه شبكه علمی، تصریح كرد كه پروژه متوقف نشده است.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، روز گذشته مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در مصاحبه ای که با خبرگزاری مهر داشت، از متوقف شدن پروژه شبکه علمی کشور اطلاع داد و اظهار داشت که نوسانات ارز و عمل نکردن سرمایه گذار به تعهدات خود مانع ادامه راه شده است.
او در بخشی از این مصاحبه گفته بود که در سال ۱۳۹۵ با همکاری سازمان فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات، قرار شده بود که یک سرمایه گذار بخش خصوصی وارد عرصه شود و تا تیرماه ۹۸، تمامی مراحل ۴ فاز پروانه به انجام رسیده و تکمیل شود اما به علت عمل نکردن سرمایه گذار به تعهدات خود، تابحال وعده ها محقق نشده و عملاً کار متوقف شده است.
انتشار این مصاحبه باعث شد شرکت سرمایه گذار این پروژه نسبت به آن واکنش نشان دهد؛ این شرکت تاکید کرده است که شبکه علمی کشور نه تنها هیچگاه متوقف نشده است بلکه هم اکنون و در واکنش درست و اساسی به بحران کرونا و مقتضیات آن با شدت و حدت بیشتری در حال انجام وظایف خود است.
جوابیه این شرکت سرمایه گذار، مجری و بهره بردار پروژه شبکه ملی کشور به شرح زیر است؛
«احتراما در پاسخ به خبر منتشره آن خبرگزاری محترم طی شماره ۴۹۷۴۸۵۰ با عنوان: «شبکه علمی کشور» متوقف گردید که در تاریخ ۳۰ تیر ماه ۱۳۹۹ (در بخش دانش و فناوری) بعنوان گفتگو انتشار یافته است موارد زیر جهت درج در آن رسانه بر مبنای قوانین جاری مطبوعاتی کشور ارسال می گردد:
وضعیت حساس استراتژیک فعلی ایران ایجاب می کند که تمامی آحاد جامعه به عوض فرافکنی، پیش داوری و اقدامات و سخنرانی های یک طرفه درون سازمانی، مشکلات فعلی کشور را با همکاری و همدلی به نتیجه مثبت برسانند. مشکلاتی که از یک سوی نشات گرفته از جنگ اقتصادی نسبت به ایران عزیز بوده و از طرفی بحران جهانی کرونا هم بر غلظت آن افزوده است.
بدیهی است در این روند، رسانه ای کردن موضوعاتی که مربوط به داخل یک شاکله سازمانی است و رسانه ای نمودن آن به هیچ وجه عقلانی و از هیچ نگاه سیاسی و حزبی صحیح نبوده و بر این اساس بسیار حیرت انگیز است که چطور از جایگاه سازمانی خاص این اصل اساسی فعلی کشور جمهور اسلامی ایران نادیده گرفته شده است.
این در حالی است که با عنایت به نامگذاری سال جاری از جانب مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید ملی» پشتیبانی از بخش خصوصی بعنوان پیشانی تولید و خودکفایی کشور و توسعه بسترهای مناسب علمی ایران، از ضروریات دستگاه های اجرایی دولت می باشد و انتشار اخبار غیرواقع آن هم بعنوان مکنونات شخصی یک فرد در جایگاه دولتی به مثابه سنگ اندازی بر سر راه پروژه های ملی و به خطر انداختن امنیت ملی، تشویش اذهان عمومی و سرمایه بخش خصوصی بوده که نتیجه ای جز دلسرد کردن کارآفرینان و از بین بردن فرصت های توسعه علمی کشور را به همراه ندارد.
لذا باوجود میل باطنی بر خود واجب دانستیم بعنوان سرمایه گذار، مجری، بهره بردار و عرضه کننده خدمات شبکه علمی ایران (شعا) نکاتی در جهت رفع تشویش اذهان عمومی به صورت رسمی اعلام نماییم.
۱-متاسفانه تیتر خبر که از مفاد مصاحبه برداشت شده است کاملا نادرست است، چون که شبکه علمی کشور نه تنها هیچگاه متوقف نشده است بلکه هم اکنون و در واکنش درست و اساسی به بحران کرونا و مقتضیات آن با شدت و حدت بیشتری در حال انجام وظایف خود می باشد بنابراین به خاطر رفع نگرانی مشترکین که از زمان انتشار این خبر مکررا به دنبال روشن شدن مبحث می باشند، به صورت رسمی به اطلاع می رساند که خدمات دهی شبکه علمی کشور هیچگاه متوقف نشده بلکه در حال عرضه خدمات و توسعه آن بوده و ابراز اینگونه اخبار آن هم از جانب فردی در مقام دولتی بسیار جای تاسف است که بطور قطع سازمان های نظارتی مربوطه به آن توجه لازم و رسیدگی خواهند نمود.
۲-در باب مبحث عدم ایفای تعهدات از جانب سرمایه گذار (گرچه باردیگر به عرض می رساند که موضوعی داخل سازمانی و غیر رسانه ای است) جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند که نه تنها سرمایه گذار، مجری، بهره بردار و عرضه کننده خدمات تا به امروز بر مبنای قواعد حاکم بر پیشبرد طرح های نیمه تمام کشور به تعهدات خود به صورت کامل عمل نموده است که هم اکنون هم باوجود تمامی معضلات داخلی و بین المللی و کارشکنی های صورت پذیرفته بر این امر جدیت وافری دارد و در حال انجام خدمات می باشد نشانه های مشخص این امر توسعه شبکه علمی کشور از شهر تهران به گستره ۲۷ استان کشوری طی سه سال گذشته، دریافت بالاترین جایزه بین المللی سازمان ملل بعنوان موفق ترین پروژه حوزه علم جهانی در رقابت با نزدیک به ۱۱۰۰ پروژه ملی و جهانی و عرضه خدمات به بخش قابل توجهی از مراکز علمی و پژوهشی هم اکنون می باشد.
۳-پروانه شبکه علمی هیچگاه سه دوره تمدید نشده و تنها یک دوره ذیل توافقات صورت پذیرفته درخلال دولت جمهوری اسلامی ایران و بخش خصوصی در جهت سرمایه گذاری، اجرا، بهره برداری و عرضه خدمات بخش خصوصی در اواخر سال ۱۳۹۵ تمدید شده که متاسفانه در خبر انتشار یافته به اشتباه سه بار قید گردیده است.
۴-متاسفانه و به دلیل عدم آگاهی کامل فنی، مصاحبه شونده محترم اعلام فرموده اند که شبکه علمی در بحران کرونا و اهمیت توسعه آموزش مجازی هیچ وظیفه ای نمی تواند و نمی بایست داشته باشد. این در شرایطی است که شبکه علمی کشور وظیفه عرضه خدمات و سرویس در شرایط بحران را بر خود واجب دانسته و تا به امروز و بعد از وقوع این بحران و باوجود کارشکنی های صورت پذیرفته (که در این مقال نمی گنجد) به تعهدات خود عمل نموده و درگیر ماجراجویی های وخیم ماه های گذشته نشده و بعنوان عضو کوچکی از دایره فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور نقشی هر چند اندک را ایفا نموده و به وظایف و مسئولیت های خود بعنوان تأمین کننده بستر مناسب و قدرتمند اجرای آموزش مجازی عمل و در حال توسعه آن می باشد.
مجددا ضمن سپاس از بذل توجه، واجب می دانیم که عذرخواه عرضه همین پاسخ اندک در وضعیت فعلی کشور در جنگ اقتصادی و بحران کرونا باشیم. متاسفانه بعضی از کارشناسان حاضر در جایگاه حاکمیتی کشور، گاها وضعیت فعلی آنرا فراموش نموده و خصوصا جامعه فرهیخته علمی کشور را که هم اکنون با تمام توان خود در کوشش برای خروج از بحران جاری می باشند را با عرضه اطلاعات نادرست و ایجاد اخبار حاشیه ای و شایعات گرفتار بحران و نگران نموده با ایجاد تشویش اذهان عمومی ناخودآگاه گام در راه دشمنان ایران زمین می گذارند.»


منبع:

1399/04/31
13:30:25
5.0 / 5
2169
تگهای خبر: آموزش , توسعه , خدمات , سئو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو