آذری جهرمی در مراسم معرفی مدیر عامل جدید پست:

روش افزایش درآمد با فشار به مردم اشتباه است

روش افزایش درآمد با فشار به مردم اشتباه است وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستورالعمل ارسال الزامی مرسولات بالای پنج كیلو با پست پیشتاز را نامناسب دانست و اظهار داشت: رویه ای كه برای افزایش درآمد شركت به مردم فشار بیاورید اشتباه و خلاف استراتژی توسعه بازار است.


به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی در مراسم تقدیر از مدیرعامل سابق و معارفه مدیرعامل جدید شرکت ملی پست با اشاره به اقداماتی که در دوره مدیرعامل سابق پست انجام شده است، اظهار داشت: در این دوره درآمد این شرکت از ۸۰۰ میلیارد در سال ۱۳۹۶ به یک هزار و ۸۰۰ میلیارد در سال ۱۳۹۸ افزایش یافت و سیاست توسعه بازار به خوبی مورد پیگیری قرار|گرفت.
وی پنج برابر شدن ترافیک پستی را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این زمان عنوان نمود و اضافه کرد: سیاست انقباضی در حوزه نیروی انسانی یکی دیگر از برنامه های اجراشده در شرکت ملی پست است که سبب سبک تر شرکت پست در حوزه عملیاتی شد.
وزیر ارتباطات به وضعیت معیشت کارکنان پست به نسبت سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ اشاره نمود و اظهار داشت: وزارت ارتباطات برای برقراری عدالت در پرداخت ها به کارکنان شرکت پست کمک کرده اما این شرکت باید با افزایش درآمد و بالا بردن بهره وری به بهبود وضعیت معیشت کارکنان خود کمک نماید.
آذری جهرمی افزایش درآمد، عدالت در پرداخت ها و مدیریت بهینه هزینه ها را از اقداماتی دانست که باید به صورت همزمان در شرکت ملی پست پیگیری و صورت گیرد.
وی به اجرای طرح «ستاپ» در شرکت ملی پست و اثرات مثبت این طرح در این شرکت اشاره نمود و اظهار داشت: الان زمان افزایش ظرفیت ارسال مرسوله در پست است و با اجرای مکانیزاسیون می توانیم از جابجایی ۲.۲ میلیون مرسوله به ۵ یا ۱۰ میلیون مرسوله برسیم. رسیدن به این تعداد مرسوله، احتیاج به یکپارچگی و هماهنگی در پست دارد و برای ارسال مرسولات در زمان مناسب می توانید در این عرصه از هوش مصنوعی استفاده کنید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستورالعمل ارسال الزامی مرسولات بالای پنج کیلو با پست پیشتاز را نامناسب عنوان نمود و اظهار داشت: رویه ای که برای افزایش درآمد شرکت به مردم فشار بیاورید اشتباه و خلاف استراتژی توسعه بازار است و باید از طرح های خلاقانه در این عرصه استفاده گردد.
آذری جهرمی هوشمندسازی در فرآیندهای اجرایی را یکی دیگر از اقداماتی عنوان نمود که باید در اولویت شرکت ملی پست و مدیرعامل جدید این شرکت قرار گیرد و اضافه کرد: این برنامه بعنوان اولویت وزارت ارتباطات در سال پایانی دولت برای شرکت ملی پست دیده شده است.
وی نمادسازی، تمبر و تعاملات فرهنگی را از دیگر موضوعاتی دانست که در دوره جدید باید توجه بیشتری به آنها شود و تصریح کرد: تمبر موضوعی تزیینی نیست و صنعت بسیار بزرگی در دنیا دارد و در خیلی از کشورها الصاق تمبر به مرسولات حذف نشده چون که تمبر تاریخ این کشورها است.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه تمبر هویت و تاریخ کشور است، به مدیر عامل شرکت ملی پست تصریح کرد که تلاش کند تمبر بعنوان یک رسانه به مرسولات برگشت داده شود.
آذری جهرمی به بودجه ۲۲۰۰ میلیارد تومانی پست در سال ۱۳۹۹ اشاره نمود و اظهار داشت: بر مبنای پیشبینی ها ۱۸۰۰ میلیارد تومان محقق می شود و من از مجموعه پست می خواهم با یک برنامه ریزی در چند ماه آینده ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش درآمد را محقق کند.
وی مسیر حرکت شرکت ملی پست را خوب توصیف کرد و از مدیرعامل جدید این شرکت خواست این مسیر را با قوت بیشتری ادامه دهد.
بر طبق این گزارش همینطور رمضانعلی سبحانی فر -مدیرعامل جدید شرکت ملی پست- در سخنانی با اشاره به اینکه برای تحول و جهش در این شرکت برنامه دارد، اظهار داشت: توجه به امنیت شغلی و ارتقای سطح معیشت نیروی انسانی مانند تغییر وضعیت قراردادی های شرکت به پیمانی، راه اندازی سیستم مکانیزه تجزیه و مبادلات، ارتقای سیستم شبکه مجازی و الکترونیکی پست و یکپارچه سازی آن و تکمیل پایگاه اطلاعاتی جی نف را در اولویت برنامه های خود برای شرکت ملی پست دارم.
وی از بخش خصوصی پست بعنوان شریک شرکت پست یاد کرد و اضافه کرد: بر اساس قانون با این بخش همکاری می نماییم.
همینطور حسین نعمتی -مدیرعامل سابق شرکت ملی پست- در این نشست با اشاره به حمایت های وزیر ارتباطات برای اقدامات انجام شده در پست، اظهار داشت: در مدت سه سال قبل تغییر رویکرد پست نامه به بسته و امانت از مهمترین تحولاتی است که در شرکت ملی پست انجام شده است.
وی تغییر ساختار پست، افزایش سطح معیشت کارکنان، پوشش ۸۰ درصدی جی نف، تغییر لوگوی شرکت و چابک سازی را بخشی از اقداماتی عنوان نمود که در زمان مدیریت خود در شرکت ملی پست انجام شده است.1399/06/03
13:17:11
5.0 / 5
2029
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو