تعرفه نیم بها برای تولیدكنندگان محتوای داخلی

تعرفه نیم بها برای تولیدكنندگان محتوای داخلی به گزارش سئو سی امكان اعمال تعرفه نیم بها و سرعت متفاوت برای تولیدكنندگان محتوای داخلی، فراهم گشته است و تولیدكنندگان محتوای داخلی آموزشی می توانند با ثبت درخواست خود در سازمان فناوری اطلاعات ایران، از تعرفه ترجیحی اپراتورها برای رجوع كنندگان خود استفاده كنند.


به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، یکی از مهم ترین مزایایی که مورد توجه قرار گرفت، تفکیک تعرفه اینترنت داخل از بین الملل بود. بدین معنا که برای وبسایت ها با سرورهای داخلی در مقایسه با وبسایت های خارجی، تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته شد و عرضه دهندگان خدمات اینترنتی از اینترنت ثابت و همراه، مطابق مصوبه سازمان رگولاتوری ملزم به رعایت این مورد در محاسبه هزینه اینترنت برای کاربران شدند.
از سوی دیگر هم اکنون و با انتشار کرونا در کشور، از اسفندماه سال ۹۸، مراکز آموزشی به صورت حضوری تعطیل شده و آموزش به صورت مجازی و الکترونیکی ادامه یافت و با عنایت به هزینه بالای اینترنت برای تحصیل، در حالیکه دانشجویان خواهان مجانی شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس های مجازی شدند، وزارت ارتباطات از مجانی شدن اینترنت آموزش مجازی تا آخر خرداد خبر داد.
همینطور با ادامه روند آموزش مجازی، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با اشاره به ایجاد بار ترافیکی بر اثر آموزش مجازی، بیان نمود: به علت عدالت آموزشی و عدم امکان خانواده ها در تأمین مالی باعث عدم بهره گیری از تحصیل نشود، تلاش می نماییم که بسته هایی را برای معلمان و دانش آموزان در نظر بگیریم. چونکه به علت حجم ویدیوهایی که در پیام رسان ها ارسال می شود، هزینه هایی به معلمان تحمیل می شود که باید برایش فکری نماییم.

اعمال تفکیک ترافیک داخل از بین الملل
در این راستا سازمان فناوری اطلاعات هم در اطلاعیه ای عنوان کرده که بر مبنای مصوبه شماره ۲۳۷ و ۲۴۸ کمیسیون تنظیم مقرارت ارتباطات در خصوص امکان اعمال تعرفه نیم بها و سرعت متفاوت برای تولیدکنندگان محتوای داخلی، کلیه اپراتورهای داخلی موظفند امکان تفکیک ترافیک داخل از بین الملل را اعمال و تعرفه مصرف دیتای محتواهای داخلی را به صورت ترجیحی و به میزان نصف تعرفه دیتای بین الملل محاسبه کنند.
بدین منظور با عنایت به فرارسیدن سال تحصیلی جدید و با هدف پشتیبانی از کسب وکارهای فعال در زمینه آموزش الکترونیکی، از کلیه تولیدکنندگان محتوای داخلی آموزشی دعوت می شود با رفتن به سامانه درخواست خدمات سازمان فناوری اطلاعات ایران به نشانی http: //g2b.ito.gov.ir نسبت به ثبت لیست سامانه ها و برنامه های کاربردی (app) که در داخل کشور میزبانی می شود اقدام نمایند تا اپراتورها تعرفه ترجیحی برای مشترکانی که به سایت های مذکور رجوع می کنند را اعمال کنند.
در این اطلاعیه همینطور ذکر شده که به علت پیچیدگی های اجرای فنی برای اعمال تعرفه مورد اشاره، از زمان ثبت درخواست تا فعال سازی، نیازمند یک ماه زمان است.1399/06/11
23:04:40
5.0 / 5
1972
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو