چگونه پسورد قوی برای هر سایت بسازیم؟

چگونه پسورد قوی برای هر سایت بسازیم؟ سئو سی: ایجاد یك پسورد قوی ساده تر از آنچه هست، به نظر می آید.به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، پسوردها می توانند بسیار دردسرساز شوند به خصوص اگر اکانتهای مختلف مختلفی داشته باشید. ممکنست در آینده یک فناوری جایگزین این پسوردها شود همانطور که خیلی از تلفنهای هوشمند هم اکنون از اسکنر چهره یا اثر انگشت استفاده می نمایند. اما هم اکنون ناچاریم از پسورد استفاده نمائیم و این به معنای آن است که باید بدانیم چگونه پسوردهای قوی و منحصری برای حفاظت از اکانتهایمان ایجاد نماییم.

چرا پسوردهای پیچیده و قوی اهمیت دارند؟

شکستن یک پسورد قوی برای هکرها دشوار است و در کل هر چه یک پسورد پیچیده و طولانیتر باشد، قویتر خواهد بود.

یک پسورد ضعیف، پسورد ساده ای است که به آسانی در کتاب لغت پیدا می شود یا یک عبارت ساده مانند "پسورد ۱۲۳" است. هکرها لیست طولانی از پسوردهای متداول دارند و استفاده از پسوردهای ساده مثل این است که اصلا پسوردی نداشته باشید.

هکرها برای شکستن پسوردها چندین روش متداول دارند و شکستن پسوردها ساده و کوتاه برای آنها موفقیت بیشتری دارد.

اگر پسورد شما پیچیده تر باشد و بجای یک کلمه ساده شامل چندین عدد و سمبل باشد، شکستن آن برای هکرها به آسانی یک پسورد ساده نخواهد بود. در حملات هکرها هر ترکیب احتمالی امتحان می شود. هر چه کامپیوتر ها سریعتر می شوند، شکستن پسوردهای کوتاه و ضعیف برای هکرها راحتتر می شود.

ابزارهای آنلاینی وجود دارند که به کاربران نشان می دهند پسوردشان تا چه حد قوی است.

چگونه پسورد قوی بسازیم؟

خوشبختانه ایجاد یک پسورد قوی پیچیده نیست. می توانید این دستورالعمل را دنبال کنید:
پسوردتان را طولانی کند. هر چه طولانیتر باشد بهتر است. خیلی از وب سایتها پسوردی را می خواهند که حداقل هشت کاراکتر باشد و در بعضی از سایتها پسورد شش کاراکتری هم پذیرفته می شود اما تا زمانی که سایت اجازه دهد هر چه پسوردتان را طولانیتر کنید بهتر است. یک پسورد ۱۲ کاراکتری مطلوب است. از تلفیقی از حروف بزرگ و کوچک، اعداد و سمبلها استفاده کنید. اگر از یک برنامه پسورد منیجر استفاده می کنید می توانید اجازه دهید بطور اتوماتیک یک پسورد قوی و طولانی برای شما بسازد.
همچنین کارهایی است که نباید انجام دهید:
هیچ گاه از پسوردتان برای سایت دیگری استفاده نکنید. پسورد باید منحصر باشد. از سمبلهای جایگزین استفاده نکنید مثلا بجای حرف A از @ استفاده نکنید چوش هوشمندانه نیست و به آسانی توسط ابزارهای هک حدس زده می شود. از کلمه ها و عبارتهای متداولی مانند qwerty یا کلماتی که برای شما اهمیت دارند مانند نام اعضای خانواده تان استفاده نکنید.
بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، مهم نیست پسوردتان چقدر پیچیده باشد. هیچ گاه نباید آنرا باردیگر برای دسترسی به اکانت خود در سایت دیگری استفاده کنید برای اینکه ممکنست همه اکانتهای شما با هک شدن پسوردتان به خطر بیافتند.

منبع:

1399/06/12
08:15:43
5.0 / 5
2156
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو