در گزارش سئو سی اعلام شد؛

آخرین یافته ها درباره عمر ویروس كرونا بر روی سطوح

آخرین یافته ها درباره عمر ویروس كرونا بر روی سطوح سئو سی: پژوهشگران پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیك و زیست فناوری آخرین اطلاعات در زمینه مدت ماندگاری ویروس كرونا روی سطوح را ارائه كردند.


دکتر کسری اصفهانی عضو هیئت علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: تحقیقاتی روی ویروس کرونا درباب ماندگاری روی سطوح از منابع خارجی انجام دادیم که مشخص شد این ویروس چه مدت بر روی سطوح باقی می ماند. اصفهانی با اشاره به نتایج درباره خریدهایی که انجام می شود و مدت ماندگاری ویروس روی آنها اظهار داشت: در کل باید خریدهای خودرا ۵ تا ۷ روز در انباری (در دمای معمول اتاق) بگذاریم تا ویروس های کرونا موجود در سطح آنها از بین برود و بعد آنها را استفاده نماییم. وی ادامه داد: برمبنای اطلاعات موجود از سایت ها و مراجع معتبر، خصوصاً دو مقاله مهم چاپ شده در مجلات پزشکی نیوانگلند و لنسنت، طول عمر ویروس بر روی برخی سطوح مختلف را استخراج کردیم که آنرا در چارچوب جدول نشان دادیم.
جدول طول عمر ویروس روی سطوح
وی اظهار داشت: زمان های مختلفی برای طول عمر این ویروس در منابع مختلف ذکر شده که در بعضی موارد مثل طول عمر ویروس بر روی فلز مس، در همه منابع این زمان ۴ ساعت بوده ولی در بعضی موارد این اعداد متفاوت بوده است. وی ادامه داد: دمای مورد بررسی در این آزمایش ها بین ۲۲ تا ۲۵ درجه بوده است. کمترین زمان گزارش شده در یک منبع علمی در ستون راست و بیشترین زمان گزارش شده زنده ماندن این ویروس بر روی یک سطح، در ستون چپ ارائه شده است. عضو هیئت علمی پژوهشگاه زیست فناوری با اشاره به اینکه زمان های اشاره شده بر حسب تحقیق انجام شده، متفاوت می باشد، بیان نمود: آنچه معلوم است این است که ویروس کرونا حداکثر ۷ روز بر روی سطوح در دمای معمول زنده می ماند؛ این به این مفهوم است که باید خریدهای غیر یخچالی را ۵ تا ۷ روز در انباری نگه داریم که در این صورت نیازی به ضدعفونی کردن آنها نیست. اصفهانی تصریح کرد: برخی از ویروس های کرونا موجود بر سطح خریدها، تا ۱۴ روز در دمای ۴ درجه (دمای یخچال) می تواند زنده بماند. بگفته وی، این اطلاعات به این مفهوم نیست که قدرت بیماری زایی ویروس های باقی مانده بر روی سطوح حفظ شده باشد یا تعداد ویروس های باقیمانده برای بیمار کردن فرد کافی باشد. وی اظهار داشت: ویروس موجود بر روی سطوح بطور همزمان از بین نمی روند بلکه تدریجاً غیرفعال می شوند. برمبنای آخرین اطلاعات موجود، ریسک انتقال بیماری کووید -۱۹ بوسیله سطوح پایین است و ویروس های موجود بر روی سطوح نهایتاً ۳- تا ۵ روز زنده می مانند. وی اظهار داشت: با ۵ روز رها کردن سطوح آلوده، ویروسی که بتواند شما را بیمار کند، بر روی آن باقی نمی ماند که البته این شامل ماسک یا روپوش پزشکی اتاق آی سی یو بیماران کرونایی نمی گردد.


منبع:

1399/06/18
09:49:26
5.0 / 5
1890
تگهای خبر: سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو