تولید تلفن همراه در ایران با همكاری آسیایی ها

تولید تلفن همراه در ایران با همكاری آسیایی ها معاون وزیر و سرپرست هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اعلام نمود كه این سازمان مطالعات برای تولید گوشیهای هوشمند تلفن همراه به صورت قطعات منفصله شامل SKD و CKD، بوسیله به همرسانی فعالان داخلی با شركای آسیایی توانمند را آغاز نموده است.


به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، امیر بیات - معاون وزیر و سرپرست هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران - در نشست هماهنگی و بررسی الزامات تولید گوشیهای تلفن همراه در کشور که با حضور سید ستار هاشمی - معاون فناوری و مدیران وزارت ارتباطات - برگزار شد، با اشاره به نقش سازمان ایدرو در پشتیبانی از صنایع بزرگ کشور در نیم قرن اخیر اظهار داشت: با عنایت به اهمیت فزاینده عرصه فناوری اطلاعات و صنایع مرتبط، این سازمان برای پشتیبانی از تولید تلفن های همراه با ایفای نقش به هم رسانی، توسعه ای و تسهیل گرانه خود پیشگام خواهد بود.
وی واقع نگری در سرعت تحولات این عرصه و لزوم ایجاد مراکز تحقیق و توسعه روزآمد برای موفقیت طرح تولید تلفن های همراه داخلی را در کنار بهره گیری از ظرفیت تمام متخصصان و تولید کنندگان قطعات ضروری برشمرد و تصریح کرد: با عنایت به طبقه بندی های مختلف این محصول، ایدرو مصمم است با هم افزایی سایر بخش ها خصوصاً وزارت ارتباطات در فاز نخست این طرح مشارکت و تسهیل گری لازم برای تولید گوشیهای تلفن همراه کلاسیک و قابلیت دار ( Feature Phones) را عملیاتی کند.
بگفته بیات همین طور ایدرو، مطالعات برای تولید گوشیهای هوشمند تلفن همراه به صورت قطعات منفصله شامل SKD و CKD، بوسیله به همرسانی فعالان داخلی با شرکای آسیایی توانمند را شروع کرده است.
هاشمی نیز در این دیدار ضمن اعلام آمادگی کامل این وزارتخانه در راه همگامی با این طرح اظهار نمود: وزارت ارتباطات، بوسیله مشارکت اپراتورها، تدابیر تعرفه ای و... کلیه ظرفیت های قانونی خودرا در طرح تولید داخل گوشیهای تلفن همراه با هدف افزایش سهم بازار تولیدکنندگان بومی، ارتقاء توان داخلی، اشتغالزایی و حرکت به سمت بالاتر این صنعت را به کار خواهد بست.
هاشمی با اشاره به نقش غیر قابل انکار فناوری ارتباطات و اطلاعات و ابزارهای هوشمند آن بهره گیری از مطالعات امکان سنجی همه جانبه و روز آمد، شناخت دقیق ابعاد بازار و احترام به حقوق مصرف کنندگان در کنار خودباوری و اهتمام به ارتقاء توان داخلی در این حوزه مهم را از ضرورتها و اولویت های وزارت ارتباطات برای پشتیبانی از تولید داخلی گوشیهای تلفن همراه برشمرد.
در این دیدار همین طور حمید بازارگان معاون صنایع پیشرفته ایدرو گزارشی از آخرین مطالعات طرح ارائه کرد.1399/06/20
22:51:32
5.0 / 5
1986
تگهای خبر: اپراتور , تخصص , تلفن , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو