خنك كردن پایگاههای داده با انتقال به زیر آب دریا جواب داد

خنك كردن پایگاههای داده با انتقال به زیر آب دریا جواب داد سئو سی: خنك كردن پایگاه های داده یكی از چالش های شركت های فناوری است و مایكروسافت با انتقال یك پایگاه داده به زیر آب دریا تجربه موفقی در این حوزه داشته است.به گزارش سئو سی به نقل از نیواطلس، مایکروسافت پس از انتقال آزمایشی یک پایگاه داده خود به عمق آب های دریا برای مدت دو سال از آن بعنوان یک تجربه موفق یاد کرده است.
با این کار می توان از آب دریا بعنوان یک خنک کننده طبیعی و بدون هزینه بهره برد و دیگر نیازی به استفاده از سیستم های پرهزینه و پرسروصدا برای خنک کردن پایگاه های داده نخواهد بود.
طرح مایکروسافت برای انتقال پایگاه های داده به زیر آب دریا ناتیک نام گرفته و نخستین بار به صورت آزمایشی برای مدت سه ماه در سال ۲۰۱۵ در سواحل کالیفرنیا اجرا شد. سپس در اوایل سال ۲۰۱۸ این طرح به شکلی گسترده تر در جزایر اورکنی اسکاتلند به اجرا درآمد.
پایگاه داده مورد اشاره به مدت دو سال در عمق دریا باقی ماند و حالا جهت بررسی به سطح زمین بازگردانده شده است. این پایگاه داده در یک کانتینر ۱۲ متری قرار گرفت و در عمق ۳۶ متری دریا نصب گردید. این پایگاه داده متشکل از ۸۶۴ کامپیوتر سرور بود. درون این کانتینر به جای اکسیژن از نیتروژن خشک پر شده بود و سرورها تنها با آب دریای پمپاژ شده خنک می شدند.
پایگاه داده مورد اشاره با استفاده از این روش از رطوبت، شوک، ضربه، دستکاری و هرگونه خرابکاری در امان ماند و مایکروسافت به دلیل موفق بودن این تجربه می خواهد آنرا در آینده به روشی گسترده تر تکرار کند.


منبع:

1399/06/26
13:52:00
5.0 / 5
1932
تگهای خبر: تجربه , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو