ستاری مطرح كرد:

آمار تجهیزات آزمایشگاهی بومی

آمار تجهیزات آزمایشگاهی بومی به گزارش سئو سی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: هم اكنون 16هزار تجهیز آزمایشگاهی در آزمایشگاه های عضو شبكه آزمایشگاهی فناوری راهبردی وجود دارد كه قابل كاربردی برای پژوهشگران است.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، سورنا ستاری امروز در برنامه تقدیر از آزمایشگاه ها و پژوهشگران آزمایشگاهی که در محل معاونت علمی برگزار شد، اظهار داشت: وقتی یک دانش آموز در آزمایشگاه با دستگاه ایرانی کار می کند یعنی که یک فرهنگسازی در زمینه آزمایشگاه در کشور صورت گرفته است.
وی با اعلان اینکه ما می توانیم دستگاه های آزمایشگاهی را در کشور بسازیم اظهار داشت: ما می توانیم برمبنای نیاز دانش آموزان دستگاههای آزمایشی را طراحی نماییم که در این راستا با وزارت آموزش و پرورش صحبتهایی داشته ایم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلان اینکه به صورت جدی از شبکه حمایت نماییم، اضافه کرد: حالا کلیه اعضای علمی، نخبگان، ایرانیان مقیم خارج و پژوهشگران خاص از ۵۰تا ۹۰ درصد تخفیف آزمایشگاهی برخوردار می شوند.
به گفته وی، شبکه های آزمایشگاهی جایی هستند که باید پشتیبانی از پژوهشگران را داشته باشند.
ستاری افزود: تا آنجا که بتوانیم شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی را تقویت می نماییم تا پژوهشگران در دانشگاهها و پژوهشگاه ها بتوانند از خدمات آن بهره مند شوند.
وی اظهار داشت: ما بزرگترین خریدار صنعت آزمایشگاهی در کشور هستیم و بازار بزرگی داریم؛ هر کسی که دستگاهی دارد می تواند از این بازار بزرگی که فراهم شده استفاده نماید و دستگاه خودرا بوسیله دانشگاهها و مراکز پژوهشی مورد تست و ارزیابی قرار دهد.
ستاری با تاکید بر اینکه ما تجهیزات زیادی در آزمایشگاه ها داریم که در اختیار پژوهشگران دانشگاهها و مراکز پژوهشی قرار گرفته است، اظهار داشت: حالا بیش از ۱۶هزار دستگاه «های تک» در این آزمایشگاه های عضو شبکه فناوری راهبردی وجود دارد که بیشترین سرویس و خدمات را به پژوهشگران می دهند.
وی با اعلان اینکه بخش خصوصی برمبنای نیاز دستگاه می خرد ولی ما دستگاه های زیادی را برای آزمایشگاهها قرار داده ایم، اظهار داشت: شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی حالا در مرحله بلوغ است به طوریکه بیش از ۱۰۰هزار نفر عضو باشگاه مشتریان آن هستند.
وی با اعلان اینکه ۶ هزار شرکت دانش بنیان از خدمات آزمایشگاههای فناوری راهبردی بهره می برند، اظهار داشت: ۹۵هزار نفر به صورت متفرقه از خدمات آزمایشگاه های عضو شبکه بهره مند می شوند.
به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، کسانی که از تخفیف های شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی برخوردار می شوند به صورت مجدد می توانند از سهمیه خود بهره ببرند.
وی اضافه کرد: این خالص ترین خدمتی است که به عضو هیات علمی می دهیم.
ستاری افزود: در این راستا هزینه خدمات آزمایشگاهی را برای اعضای هیات علمی پایین آورده ایم تا آنها را ترغیب نماییم که از این شبکه استفاده کنند این موجب رشد بخش خصوصی هم می شود.
وی با اشاره به تفاهم نامه با دانشگاه آزاد اظهار داشت: تفاهم های جدیدی با دانشگاه آزاد اسلامی درباب استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی کلیدی این سازمان و ورود به شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی منعقد کردیم که در حال عملیاتی شدن است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: قبل از این بعضی از تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد در این شبکه استفاده می شد اما در تفاهم نامه جدید قسمتی از تجهیزات آزمایشگاه های کلیدی دانشگاه آزاد وارد شبکه می شود.
ستاری با اشاره به ترغیب فعالیت آزمایشگاهی به صورت شبکه ای اظهار داشت: استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی به صورت شبکه ای با تجهیزات پزشکی آغاز شد و الان بیش از ۵۰ درصد دستگاه های شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی در زمینه تجهیزات پزشکی است.
وی با تاکید بر اینکه در ابتدا تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز عموما تجهیزات آزمایشگاهی در خواستی پژوهشگران نیز تجهیزات پیشرفته با مبالغ بالا بود، اظهار داشت: در صورتیکه بعضی از این تجهیزات آزمایشگاهی موجود است و تنها یک هفته در سال کار می کند، متاسفانه این مشکل جدی در کشور محسوب می شود.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: ما کلی تجهیزات در آزمایشگاه های دولتی داریم که استفاده نمی گردد و باید این مشکل رفع گردد.


منبع:

1399/07/13
20:55:16
5.0 / 5
1894
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو