تایید حمله سایبری به دو سازمان دولتی

تایید حمله سایبری به دو سازمان دولتی به گزارش سئو سی مركز ماهر اعلام نمود رخداد حمله مهم سایبری، مربوط به دو سازمان دولتی بوده كه مراجع مسوول در حال رسیدگی به مبحث هستند.


به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، در ساعات گذشته، اخباری در خصوص حملات سایبری به سازمان های دولتی منتشر گردید و اینکه این حملات به زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری برخی سازمان ها صورت گرفته است. پیرو این اخبار منتشرشده، مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای)، اطلاعیه ای منتشر نمود. در این اطلاعیه آمده است: رخداد حمله مهم سایبری، صرفاً مربوط به دو سازمان دولتی بوده که مراجع مسوول در حال رسیدگی به مبحث هستند و مرکز ماهر هم بعنوان پشتیبان آماده کمک ها و امدادهای احتمالی مورد نیاز است.
برمبنای برخی تحلیل ها و براوردهای فنی، هشدارهای پیشگیرانه برای مسئولین و کارشناسان دولتی در سطح ملی صادر شد که به هیچ وجه به معنای وجود حمله نبوده است. همین طور برخی دستگاه های دولتی برمبنای برداشت یا تحلیل خود بعد از دریافت هشدارها مبادرت به قطع موقت برخی خدمات و انجام تست های فنی کردند که به سبب احتیاط صورت گرفته است. با اینکه از نظر مرکز ماهر این اقدام ضرورتی نداشت.
مرکز ماهر اعلام نموده با وجود شایعات مطرح شده در فضای مجازی و برخی رسانه ها، شواهدی از حمله گسترده به دستگاه های مختلف دولتی تا این لحظه دیده نشده است. بخش مهمی از این فعالیت و کارهای مشابه با همکاری تنگاتنگ مراکز آپا سطح کشور انجام می شود که قابل تقدیر و برای مرکز ماهر بسیار کلیدی است. بدین سبب برخلاف وجود برخی تنگناهای بودجه ای که برای این مراکز باارزش به وجود آمده است، حمایت ها و همکاریهای مرکز ماهر وزارت ارتباطات با مراکز آپا همچنان استمرار دارد و هرگونه قطع همکاری با مراکز فوق قویا تکذیب می شود. مرکز ماهر از هرگونه انتقاد و پیشنهاد کارشناسان جهت بهبود و ارتقاء عملکرد خود استقبال می کند.1399/07/23
13:22:35
5.0 / 5
2010
تگهای خبر: خدمات , سئو , ساخت , سخت افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو