سیستم ارزیابی عملكرد چشم و مغز ساخته شد

سیستم ارزیابی عملكرد چشم و مغز ساخته شد سئو سی: اخیرا سیستمی تولید شده كه مجهز به نرم افزار و سخت افزار ردیابی حركات چشم است و می تواند با چند آزمایش به شكل بازی های كامپیوتری عملكرد مغز و چشم را ردیابی كرد.به گزارش سئو سی به نقل از دیجیتال ترندز، در نمایشگاه محصولات مصرفی الكترونیكی از سیستم RightEye EyeQ برای ردیابی حركات چشم رونمایی خواهد شد. محققان امیدوارند این سیستم بخش خدمات درمانی مغز و بینایی را دگرگون كند.
سیستم مذكور با استفاده از یك كامپیوتر همراه مجهز به نرم افزار و سخت افزار ردیابی حركات چشم، فرایند آزمایش را خودكار می كند. بدین سان روند تشخیص و درمان سریع تر انجام می گردد.
این كامپیوتر می تواند طیف وسیعی از آزمایش ها را به شكل بازی های كامپیوتری مربوط به ردیابی حركات چشم انجام دهد. هركدام از این آزمایش ها چند دقیقه طول می كشد. گزارش های حاصل هم روی خدمت ابر آپلود می شوند و چشم اندازی پرارزش از عملكرد مغز و چشم بیمار برای پزشك فراهم می كنند.
یكی از مزایای سیستم RightEye EyeQ فراهم كردن آزمایش هایی قابل تكرار و واقعی است كه جایگزین روش كند تر و دستی توسط پزشك می گردد.
این آزمایش ها را می توان در هر مكانی انجام داد و گزارش های آن هم به صورت لحظه ای تهیه می گردد.
سیستم مذكور علاوه بر آزمایش چشم برای بهبود خوانش در كودكان كاربرد دارد. همینطور می توان از آن برای شناسایی نشانگرهای بیماری پاركینسون، اوتیسم و جراحات مغزی مانند سكته بهره برد.
به گفته مدیر ارشد اجرای شركت تولید كننده، این اولین سیستمی است كه می تواند چنین چشم انداز جالبی از وضعیت سلامت فرد، توانایی های عملكرد بینایی او با سرعت و دقت بالا فراهم كند.

1396/10/17
15:47:54
5.0 / 5
3132
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو