بررسی كامل سری 12 آیفون از ارزان ترین تا گران ترین مدل

بررسی كامل سری 12 آیفون از ارزان ترین تا گران ترین مدل چهار مدل سری ۱۲ آیفون اپل حالا برای خرید موجود است و هر كدام تفاوتهایی در اندازه صفحه گوشی، دوربین، ظرفیت حافظه و مواد بكار رفته در ساخت دارند كه امكان دارد سبب شود علاقمندان از خود بپرسند كدام مدل را باید خریداری كنند.به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، سایت یاهو فاینانس در گزارشی به بررسی مدلهای سری ۱۲ آیفون اپل و اطلاعات مفید در ارتباط با آنها پرداخته است. آیفون ۱۲ مینی برای کسانی که گوشی کوچک می پسندند، آیفون ۱۲ برای کسانی که صفحه بزرگ بدون یک قیمت بالاتر می خواهند، آیفون ۱۲ پرو برای کسانی که یک سیستم دوربین بهتر می خواهند، مناسب می باشد در حالیکه آیفون ۱۲ پرو مکس برای کسانی مناسب می باشد که همه این گزینه ها را یکجا می خواهند و در عین حال حاضرند پول بالاتری بپردازند.

آیفون ۱۲ مینی: گوشی مناسب طرفداران گوشی های کوچکآیفون ۱۲ مینی اپل با قیمتی که از ۶۹۹ دلار آغاز می شود، یک گوشی قدرتمند در اندازه کوچک است. این گوشی از پردازنده A۱۴Bionic که در این سری به کار رفته، بهره مند است. صفحه نمایش آیفون ۱۲ مینی ۵.۴ اینچ است که در مقایسه با صفحه ۴.۷ اینچی مدل SE بزرگتر است.

اپل موفق شده است این کار را با امتداد دادن صفحه نمایش تا لبه گوشی و حذف دکمه سنتی هوم همانند نسلهای قبلی آیفون انجام دهد. صفحه نمایش بزرگتر آیفون ۱۲ مینی به معنای آن است که کاربر می تواند در مقایسه با مدل SE محتوای بیشتری در صفحه گوشی خود مشاهده کند. همینطور نوع صفحه نمایش آیفون ۱۲ مینی سوپر رتینا XDR است که مشابه صفحات نمایش بکار رفته در ساخت مدلهای دیگر سری ۱۲ آیفون است.

از نظر وزنی، آیفون ۱۲ مینی با ۴.۷۶ اونس، سبکتر از مدلهای دیگری سری ۱۲ آیفون و حتی SE است. این سبکی وزن در زمان نگه داشتن گوشی در دست یا حمل آن به سادگی ملموس است و محبوب کاربرانی خواهد بود که یک گوشی کامپکت را می پسندند.

آیفون ۱۲ مینی همینطور همان دوربینی را دارد که در آیفون ۱۲ استاندارد بکار رفته است و لنزهای دارای زاویه دید گسترده و فوق عریض و حالت شب اپل را دارد و به کاربر امکان می دهد تصاویر کیفیت بالا را در وضعیت نور ضعیف ثبت کند.حافظه این مدل از ۶۴ گیگابایت آغاز می شود و قابل ارتقا به ۱۲۸ گیگابایت و ۲۵۶ گیگابایت است و مانند همه مدلهای دیگری سری ۱۲ به فناوری ۵G مجهز است با این وجود به علت این که شبکه های ۵G همچنان در دست توسعه قرار دارند، احیانا سرعت بالاتر از ۴G LTE فعلی را نمی توان انتظار داشت.

بعلاوه مدل مینی شیشه سرامیک شیلد دارد که به قول اپل، چهار برابر دوام بیشتری از صفحه نمایش آیفون ۱۱ دارد و همینطور دارای قابلیت شارژ بی سیم مگ سیف است.

اما مدل مینی باطری کوچکتری در مقایسه با مدلهای بزرگ سری ۱۲ دارد و تست آن نشان داده است که شارژ باطری مینی بعد از نمایش حدود ۱۲ ساعت ویدیو و دریافت همزمان پیام، به ۱۳ درصد می رسد. مطمئنا این عملکرد چشم گیر است اما امکان دارد مطلوب آن دسته از افرادی که خواستار شارژ باطری طولانیتری هستند، نباشد.

آیفون ۱۲: مناسب کسانی که گوشی بزرگتر بدون قیمت بالاتر می خواهند

آیفون ۱۲ که با قیمت ۷۹۹ دلار آغاز می شود، مدل استاندارد سری ۱۲ است. این مدل به کوچکی مینی نیست اما به بزرگی مکس هم نیست. همه قابلیتهای مدل پرو را ندارد و به همان اندازه هم گران نیست.

صفحه نمایش ۶.۱ اینچی سوپر رتینا XDR امکان مشاهده محتوای بیشتری را در مقایسه با مدل مینی فراهم می آورد و از نظر سایز گوشی، یک مدل استاندارد برای بیشتر کاربران به حساب می آید.

آیفون ۱۲ مانند مینی یک بدنه آلومینیومی دارد و در ساخت صفحه نمایش آن شیشه سرامیک شیلد اپل استفاده شده است. همینطور پردازنده آن A۱۴Bionic است و با ظرفیت حافظه ۶۴ گیگابایت، ۱۲۸ گیگابایت و ۲۵۶ گیگابایت مشابه مینی عرضه می شود. دوربینهای بکار رفته در این مدل و کیفیت عکسبرداری آنها مشابه مینی است و شارژر بی سیم مگ سیف و اتصال ۵G دارد.تنها تفاوت بزرگ میان مینی و آیفون ۱۲ اندازه گوشی است. این به معنای آن است که عمر باتری آیفون ۱۲ اندکی بیشتر است. ازاین رو برای کسانی که اندازه استاندارد گوشی را بدون قابلیتهای اضافی پرو و پرو مکس می پسندند، گزینه مناسبی است.

آیفون ۱۲ پرو: مناسب کسانی که خواهان قابلیتهای بیشتر در یک گوشی با اندازه استاندارد هستندآیفون ۱۲ پرو با قیمتی که از ۹۹۹ دلار آغاز می شود، هم اندازه آیفون ۱۲ است اما از نظر قابلیت، برتریهایی دارد که در رابطه با مدل پرو اپل بوده است. برای شروع، بدنه آیفون ۱۲ پرو از فولاد ضد زنگ است در حالیکه بدنه مینی و آیفون ۱۲ از آلومینیوم است.

آیفون ۱۲ پرو هم اندازه آیفون ۱۲ است اما کمی سنگینتر است. پردازنده A۱۴Bionic، شارژر بی سیم مگ سیف، اتصال ۵G و شیشه سرامیک شیلد اپل از دیگر خصوصیات مشترک میان این سه مدل هستند.اما آیفون ۱۲ پرو دوربین قابل ملاحظه تر و گزینه های حافظه بیشتری را عرضه می کند. باآنکه لنزهای دوربین آیفون ۱۲ پرو مشابه دو مدل قبلی است اما لنز دوربین تله فوتوی سومی هم دارد که اجازه می دهد زوم دو ایکس روی سوژه داشته باشید و عکسای کلوزآپ بهتری بگیرید.

اوپتیکال زوم به دیجیتال زوم قابل ترجیح است چونکه اوپتیکال زوم از لنزهای واقعی برای زوم کردن روی سوژه استفاده می نماید نه خصوصیات نرم افزاری که سبب تولید یک تصویر تار می شود. همینطور سنسور LiDAR اپل اجازه می دهد تلفن فاصله دقیق با سوژه را اندازه گرفته و فوکوس روی سوژه سریعتر از تنظیمات مدلهای مینی و استاندارد آیفون باشد و عکسی که گرفته می شود وضوح بیشتری داشته باشد.

مدل پرو با حافظه ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت عرضه می شود.

آیفون ۱۲ پرو مکس: برای کاربرانی که همه قابلیتها را یکجا می خواهندآیفون ۱۲ پرو مکس مدل نهایی سری ۱۲ آیفون است که قیمت آن از ۱۰۹۹ دلار آغاز می شود. این مدل بزرگترین صفحه نمایش را در بین مدلهای این گوشی دارد که به ۶.۷ اینچ می رسد و پنل آن همان سوپر رتینا XDR و شیشه سرامیک شیلد اما در اندازه بزرگتر است.

این مدل به علت صفحه نمایش بزرگش گزینه عالی برای تماشای ویدیو و مطالعه است.

بدنه آیفون ۱۲ پرو مکس از فولاد ضد زنگ است و قابلیتهای مشابه مدلهای دیگری سری ۱۲ شامل شارژر بی سیم مگ سیف و اتصال ۵G را دارد.با این حال دوربین پرو مکس بهبود بیشتری نسبت به مدل استاندارد پرو نشان داده است. سنسور تصویر ۴۷ درصد بزرگتر در پرو مکس به معنای آن است که گوشی نور بیشتری در تنظیمات عادی و نور کم دریافت می کند و رنگها زنده تر و واضحتر هستند.

پرو مکس یک زوم تله فوتوی ۲.۵ ایکس در مقایسه با زوم ۲ ایکس ۱۲ پرو دارد. شاید تفاوت چندانی به نظر نمی رسد اما در وضعیت عکسبرداری عادی کاملا متفاوت می باشد و سوژه را بدون تار کردن یا مصنوعی کردن عکس، نزدیکتر می کند.

مدل پرو با حافظه ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت عرضه می شود.

منبع:

1399/09/04
11:27:06
5.0 / 5
1638
تگهای خبر: آیفون , اپل , باتری , تلفن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو