پس از فیس بوك و توئیتر مطرح شد؛

اخطار سناتورهای آمریكا به یوتیوب برای حذف ویدئوهای دروغین

اخطار سناتورهای آمریكا به یوتیوب برای حذف ویدئوهای دروغین به گزارش سئو سی گروهی از سناتورهای دموكرات در مجلس سنای آمریكا از مدیران یوتیوب خواستند تا هر چه سریع تر ویدئوهای انتخاباتی حاوی اطلاعات دروغین را حذف كند.به گزارش سئو سی به نقل از بلومبرگ، این سناتورها مدعی شده اند در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تعداد زیادی ویدئو در سایت یوتیوب بارگذاری شده که در آنها اخبار و اطلاعات جعلی در مورد انتخابات آمریکا وجود داشته است.
پیش از این برخی از سناتورهای آمریکایی درخواست های مشابهی را از فیسبوک و توئیتر مطرح کرده بودند و حالا نوبت به طرح این درخواست ها از یوتیوب رسیده است.
در نامه ای که از جانب این سناتورها برای سوزان ووچیچی ارسال شده تصریح شده در مورد انتشار اخبار دروغین انتخاباتی از راه ویدئوهای یوتیوب نگرانی های عمیقی وجود دارد و یوتیوب باید رویکرد خویش را در این حوزه مشخص نماید. به خصوص که مقرر است در آینده نزدیک برای انتخاب دو نماینده ایالت جورجیا در سنای آمریکا انتخابات برگزار گردد و انتشار دروغ های انتخاباتی امکان دارد بر سرنوشت این انتخابات حساس تاثیر بگذارد.
نمایندگان دموکرات سنای آمریکا در نامه خود افزوده اند که انتشار ویدئوهای انتخاباتی دروغین امکان دارد مشروعیت انتخاب جو بایدن بعنوان رئیس جمهور آتی آمریکا و هم توانایی ها و مشروعیت دولت وی را زیر سوال ببرد و با عنایت به این که روند انتقال قدرت فعلی به بایدن مسالمت آمیز نبوده، اخبار جعلی انتخاباتی می تواند باعث وقوع آشوب های مدنی و اعتراض های خیابانی شود.
در هفته های اخیر راست گرایان افراطی حامی ترامپ ویدئوهای فراوانی را در یوتیوب ارسال کرده و نتایج و مشروعیت انتخابات آمریکا را زیر سوال برده اند و ادعای تقلب در برگزاری انتخابات مذکور را مطرح کرده اند. در بعضی از این ویدئوها دعوت به آشوب و تظاهرات مطرح گردیده است. یوتیوب برچسب طرح ادعاهای دروغ را به بعضی از این ویدئوها افزوده، اما منتقدان می گویند چنین اقدامی کافی نیست.

1399/09/05
23:48:54
5.0 / 5
1688
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو