برقراری ارتباط سرمایه گذاری های جسورانه با استارت آپ ها برای تامین مالی

برقراری ارتباط سرمایه گذاری های جسورانه با استارت آپ ها برای تامین مالی بگفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دولت برای تصحیح چالش مداخله گری و رقابت با بخش خصوصی، باید مسیر تامین مالی کسب وکارهای نوپا را تغییر دهد و خدمت «بوم سرمایه»، سکوی جورسازی کسب وکارهای نوپا و سرمایه گذاری های جسورانه است.


به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، استارت آپ ها که غالبا به شرکت های نوپای حوزه فناوری اطلاق می شوند، بااینکه بواسطه روش های نوآورانه و مبتنی بر تکنولوژی روزی که پیش می گیرند، می توانند آینده روشنی برای کسب و کارها رقم بزنند و شیوه های سنتی را با شیوه های جدید کم هزینه تر و بهینه تر جایگزین کنند، همچنان موانعی را هم پیش رو دارند.
همچون این موانع می توان به عدم ثبات اقتصادی و به روز نبودن قوانین متناسب با رشد فناوری ها ی نوین اشاره نمود. البته تامین مالی برای استارت آپ ها هم همیشه موضوع مهمی بوده و بنابراین سرمایه گذاری که با آگاهی از چالش های پیش روی مسیر استارت آپی، به این بخش اعتماد کند، می تواند قوت قلبی برای مالکان استارت آپ ها که اغلب موارد جوانان امیدوار و جویای نام هستند، محسوب شود.
تامین مالی استارت آپ ها و تسهیل قوانین برای آنها از مواردی است که می تواند راه را برای این کسب وکارهای نوپا باز کند، به ویژه استارت آپ های حوزه فناوری که می توانند در مدت کوتاهی راه بسیاری را طی کرده و به تک شاخ های حوزه تبدیل شوند. بنابراین مسؤولان این حوزه برای حل کردن مشکلات کسب وکارهای نوپا، تصمیم به راه اندازی طرح نوآفرین گرفتند.
مسؤولان، نوآفرین را طرحی جهت آسان سازی قانون مندتر کردن استارت آپ ها و تسهیل ورود آنها به فرایندهای رسمی کسب وکار می دانند و در این راستا شرکتها و تیم های نوپا، شرکت های رشدیافته، شتاب دهنده و مراکز رشد، افراد علاقمند به حوزه نوآفرینی و سرمایه گذاران می توانند در این طرح حاضر شوند.
در این راستا به نقل از سازمان فناوری اطلاعات، امیر ناظمی، در مراسم شروع به کار خدمت بوم سرمایه، نقش دولت در چگونگی حمایت کسب و کارها را موضوعی جدی دانست و تصریح کرد: دولت برای تصحیح دو چالش مداخله گری و رقابت با بخش خصوصی، می بایست مسیر تامین مالی کسب و کارهای نوپا را تغییر دهد. در این راه، خدمت بوم سرمایه می تواند نقش حایز اهمیتی را در دنیای اقتصاد اشتراکی و سکو(platform)ها ایفا کند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در زمینه اصلی ترین خاصیت ها و به عبارت دیگر دستاوردهای بوم سرمایه بیان کرد: با استفاده از این خدمت، استارت آپ هایی که نیازمند تامین مالی هستند، می توانند به ارائه محصول و یا خدمت خود بپردازند. در این میان، صندوق های جسورانه نیز با استفاده از امکان دسترسی به درخواست های مطرح شده، می توانند از این به اصطلاح پلت فرم جورسازی استفاده کنند. ضمن این که دولت نیز بجای این که رقیب بخش خصوصی باشد، دو طرف را به یکدیگر معرفی می کند تا از مزایای یکدیگر بهره مند شوند.
ناظمی اظهار داشت: اعطای تسهیلات به استارت آپ ها یک روش تامین مالی نامناسب است. اما ارائه وام از محل وجوه اداره شده به سرمایه گذاران جسور (VC) و سرمایه گذاران جسور شرکتی(CVC)، علاوه بر این که امکان سرمایه گذاری را زیاد می کند به جذابیت آن می انجامد. پس امیدواریم با حضور سرمایه گذاران، زیست بوم استارت آپی کشور، ابزاری برای ارتباط میان کسب وکارهای نوپا و سرمایه گذاران باشد.
به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، پیش از این نیز ناظمی درباره تامین مالی استارت آپ ها اظهار کرده بود: تامین مالی مستقیم دولتی می تواند پر از فساد باشد؛ خصوصا وقتی ارزیابی های انسانی جایگزین معیارهای عینی و شفاف شود. از طرفی تامین مالی با استفاده از بعضی از روش ها مانند وام دادن نیز اساسا برای استارت آپ ها روش مطلوبی نیست. در حقیقت بهتر است استارت آپ ها از سرمایه گذاری جسورانه بجای وام استفاده کنند. بر این اساس سیاست های تامین مالی غیرمستقیم اهمیت پیدا می کند.1399/09/28
12:31:40
5.0 / 5
1608
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو