شورش كارگران هندی سفارش جدید اپل را متوقف كرد

شورش كارگران هندی سفارش جدید اپل را متوقف كرد به گزارش سئو سی اپل اعلام نمود سفارش تولید به کارخانه شرکت ویسترون در هند را به دنبال مسائل کارگری که به شورش کارگران این شرکت منجر گردید، معلق کرده و تا زمانی که این مشکلات برطرف نشوند، از دادن سفارش تولید جدید خودداری خواهد نمود.به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، شرکت اپل در اطلاعیه ای اعلام نمود تحقیقات مقدماتی نشان داد شرکت ویسترون نتوانسته است فرایند های مدیریت مناسب ساعت کاری را به پیاده کند و این مساله به تاخیر در پرداخت حقوق بعضی از کارگران در ماههای اکتبر و نوامبر منتهی شده است. شرکت تایوانی ویسترون اولین تولیدکننده قراردادی اپل است که محصولات این شرکت را در هند تولید می کند.

کارگران ویسترون در کارخانه ای در ناراساپورا در نزدیک بنگالورو اوایل دسامبر بر سر دستمزدهای معوق دست به شورش زدند و خیلی از آنها به علت خشونت و خرابکاری دستگیر شدند. این واقعه خسارت به اموال را به دنبال داشت و در جریان آن هزاران دستگاه آیفون و لپ تاپ غارت شد.

به گفته منابع آگاه، استخدام و توسعه سریع ویسترون در هند، سیستمهای این شرکت را تحت فشار قرار داده و تیم مدیریت و دپارتمان منابع انسانی را با محدودیت روبرو کرده است.

اپل اعلام نمود ویسترون اقدامات انضباطی را اتخاذ نموده و در حال بازسازی تیمهای استخدام و حقوق بگیران در ناراساپورا است. با این وجود اپل ویسترون را معلق کرده و تا زمانی که این شرکت اقدامات اصلاحی را کامل نکند، سفارش تولید به ویسترون نمی دهد. کارمندان اپل به همراه بازرسان مستقل بر روند پیشرفت ویسترون نظارت خواهند کرد.

ویسترون اعلام نمود نایب رئیس مسئول نظارت بر فعالیتها در هند را برکنار کرده و یک خط تلفن اضطراری برای کارگران به منظور گزارش مشکلاتشان به صورت ناشناس راه اندازی کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل و تأمین کنندگان این شرکت در گذشته به علت شرایط ضعیف نیروی کار در چین هدف انتقاد قرار گرفته اند. اپل ماه گذشته همکاری با شرکت پگاترون را بعد از کشف تخلفات در ارتباط با نیروی کار در برنامه کارگران دانشجو متوقف کرد و اقدام قاطعی را برای پاکسازی زنجیره تولید چینی خود در پیش گرفت.
1399/10/02
13:37:38
5.0 / 5
1464
تگهای خبر: آیفون , اپل , تلفن , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو