شبكه اطلاعات آزمایشگاهی فناوری های مكان محور به وجود آمد

شبكه اطلاعات آزمایشگاهی فناوری های مكان محور به وجود آمد شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری میزبان اطلاعات آزمایشگاهی فناوری های مکان محور شد.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری، گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری مبادرت به یکپارچه سازی اطلاعات آزمایشگاه های موجود در کشور در سامانه شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کرده است.
این کار با هدف ارتقای زیرساخت های آزمایشگاهی و هم افزایی در راندمان امکانات موجود انجام شد. همین طور استفاده بهینه از این اطلاعات هم سو با منافع ملی و توانمندسازی شرکت های دانش بنیان و مهندسان مشاور حوزه ژئوماتیک از دیگر اهدافی است که در این اقدام دنبال می شود.
پایه و اساس پیشرفت و دستیابی به تکنولوژی های جدید، انجام پژوهش های کاربردی، منظم و دارای برنامه است که دسترسی پژوهشگران به تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و استاندارد را طلب می کند. یکی از راه کارهای اجرائی مدیریت این موضوع، ایجاد شبکه ای جامع از توانمندی های آزمایشگاهی کشور در حوزه فناوری های پیشرفته و راهبردی است.
این شبکه با دستور معاون علمی فناوری، با هدف هم افزایی توانمندی های آزمایشگاهی کشور تشکیل شد. از این پس اطلاعات آزمایشگاه های موجود کشور در حوزه فناوری ژئوماتیک هم به این شبکه اضافه شده است.
همچنین در این شبکه اطلاعاتی از خدمات آزمایشگاهی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه تهران، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سازمان نقشه برداری کشور و برخی شرکت های دانش بنیان حوزه ژئوماتیک ارائه و تا آخر سال ۱۴۰۰، اطلاعات همه آزمایشگاه های فعال حوزه ژئوماتیک را در این شبکه ثبت و ضبط می شود.

1399/10/14
08:19:30
5.0 / 5
1575
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو