هند ركورددار ضرر اقتصادی از قطعی اینترنت شد

هند ركورددار ضرر اقتصادی از قطعی اینترنت شد سئو سی: تعطیلیهای اینترنت به هند 2.8 میلیارد دلار ضرر زد و این کشور را در صدر لیست 21 کشوری قرار داد که دسترسی شهروندانشان به وب را در سال 2020 محدود کردند.به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، هند که دومین کانون بزرگ آلودگی به ویروس کرونا در جهان است، در چهار میلیارد دلار ضرر جهانی ناشی از محدودیتهای اینترنت در سال ۲۰۲۰ سه چهارم سهم داشت. بر اساس گزارش گروه تحقیقات امنیتی و حریم خصوصی انگلیسی Top۱۰VPN، ضرر این کشور در مقایسه با سال ۲۰۱۹ بیش از دو برابر افزایش داشت.

برخی از کشورها که در زمینه محدودیت دسترسی به اینترنت یا سانسور محتوا معروف هستند مانند چین و کره شمالی در این گزارش گنجانده نشدند برای اینکه پژوهشگران به اطلاعات عمومی و مستند درباره تعطیلیهای اینترنت و شبکه های اجتماعی اتکا کردند.

طبق گزارش "هزینه جهانی تعطیلی اینترنت"، هند با ۸۹۲۷ ساعت قطعی یا محدود کردن پهنای باند، استفاده از اینترنت را بیش از هر کشور دیگری در جهان محدود کرد و محدودیتهایی که در سال ۲۰۱۹ وضع کرده بود، در سال ۲۰۲۰ هم ادامه پیدا کردند. محدودیتهای پهنای باند در کشمیر که ایالت مسلمان نشین این کشور است، موجب محدودیت دسترسی پزشکان، بازرگانان و مدارس شد.

هزینه تعطیلی اینترنت با بهره گیری از فاکتور های گروههایی نظیر بانک جهانی، اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) و مرکز قانون آزاد نرم افزار مستقر در دهلی محاسبه شده است و تعطیلیهای شبکه اجتماعی هم در این محاسبات مد نظر قرار گرفته اند.

پس از هند، بلاروس بدترین ضرر اقتصادی را از تعطیلیهای اینترنت به دنبال انتخابات ریاست جمهوری جنجالی متحمل شد و ۳۳۶.۴ میلیون دلار از قطعی ۲۱۸ ساعته اینترنت برای ۷.۹ میلیون نفر ضرر کرد. در مدت این محدودیتها، تقاضا برای ابزارهای VPN در بلاروس ۶۵۰ درصد افزایش یافت.

گفته می شود میانمار قطعی اینترنت و محدودیت دسترسی به پهنای باند به مدت ۵۱۶۰ ساعت در سال ۲۰۲۰ داشت. یمن هم با ۹۱۲ ساعت اختلالات اینترنتی ۲۳۷ میلیون دلار ضرر کرد.

مدت زمان اختلالات اینترنتی جهان در سال ۲۰۲۰ به ۲۷ هزار و ۱۶۵ ساعت رسید که ۴۹ درصد بالاتر از سال ۲۰۱۹ بود و ۲۶۸ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار دارد. حدود ۴۲ درصد از قطعیها از طرف دولتها اعمال شدند.

منبع:

1399/10/17
23:44:39
5.0 / 5
1764
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو