در ادامه حملات سایبری اخیر؛

هكرها به ایمیل های حساس وزارت دادگستری آمریكا رسیدند

هكرها به ایمیل های حساس وزارت دادگستری آمریكا رسیدند سئو سی: هکرهای شرکت سولارویندز به برخی ایمیل های حساس وزارت دادگستری آمریکا نیز دسترسی یافته اند. البته معین نیست آیا کامپیوتر های حاوی اطلاعات محرمانه هم هک شده اند یا خیر.به گزارش سئو سی به نقل از سی ان بی سی، هکرهایی که از نرم افزار اوریون شرکت سولارویندز برای نفوذ به شبکه های کامپیوتری دولتی در آمریکا سوءاستفاده کرده اند توانسته اند سه درصد از حساب های ایمیل وزارت دادگستری آمریکا را نیز هک کنند.
به گفته سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا شواهدی از نفوذ به کامپیوتر های حاوی اطلاعات محرمانه در این وزارتخانه به دست نیامده است. روز سه شنبه نهادهای اطلاعاتی آمریکا بطور رسمی روسیه را عامل این حملات هکری دانسته بودند. قبل از این نیز مشخص شده بود این جمله موجب هک کامپیوتر های وزارتخانه هایی همچون خزانه داری و دهها شرکت بزرگ فناوری در آمریکا شده است.
وزارت دادگستری آمریکا تازه در شب کریسمس و در زمان بررسی ایمیل های خود در محیط سرویس تحت وب آفیس ۳۶۵ مایکروسافت متوجه موفقیت این حمله هکری که ماه ها قبل رخ داده، شده است. مایکروسافت خود از قربانیان حمله هکری به سولارویندز بوده است.
در بیانیه این وزارتخانه در این مورد آمده است: تحقیقات در مورد ابعاد این رویداد ادامه دارد و نهادهای فدرال مرتبط، کنگره و عموم مردم در جریان آن قرار خواهند گرفت.


منبع:

1399/10/18
23:39:56
5.0 / 5
1781
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو