روسیه مسبب اصلی حمله سایبری با باج افزار نات پتیا

روسیه مسبب اصلی حمله سایبری با باج افزار نات پتیا سئو سی: كاخ سفید روسیه را به خاطر حمله سایبری سال قبل موسوم به NotPetya محكوم نمود.
به گزارش سئو سی به نقل از خبر آنلاین، واشنگتن هم زبان با دولت بریتانیا، مسكو را متهم كرد كه حمله سایبری با باج افزار نات پتیا را ضد زیرساخت های اوكراین راه اندازی كرده و به خیلی از كامپیوتر ها در جهان صدمه رسانده است.
«سارا سندرز»، دبیر مطبوعاتی كاخ سفید تصریح كرد حمله در ژوئن 2017 توسط واحد سایبری ارتش روسیه شروع شد و میلیاردها دلار به سیستم های اروپایی، آسیایی و آمریكایی خسارت زد.
سندرز اظهار داشت: "این بخشی از تلاش مداوم كرملین برای بی ثبات كردن اوكراین بود كه نشان دهنده تلاش روسیه برای مسلط ماندن بر بحران شبه جزیره كریمه است و این حمله سایبری بطور قطع با نتایج بین المللی مواجه خواهد شد. "
بیانیه كاخ سفیدهرچند كوتاه بود اما این نخستین بار است كه دولت آمریكا رسما روسیه را در یك حمله سایبری جهانی متهم و محكوم می كند.
7 تیر 1396 خبر حمله سایبری با باج افزار پتیا(به گفته كمپانی امنیتی سیمانتك) یا ایكس پتر (به گفته كسپرسكی) به اوكراین و كمپانی های بزرگ و كوچك در سراسر جهان منتشر گردید.
پتیا با پرداخت پول مجازی بیت كوین قفل فایل ها در كامپیوتر را باز می كرد اما نات پتیا خسارت دائم و همیشگی به فایل های كامپیوتر قربانی زده و مانند پتیا اجازه بازگرداندن فایل به حالت عادی را نمی دهد.
9 تیر سال قبل اوكراین كرملین را متهم اصلی حمله به زیرساخت های این كشور با باج افزار پتیا اعلام نمود.
انتخابات ماه نوامبر آمریكا در پیش است و واشنگتن حدس می زند روس ها برای این انتخابات هم نقشه كشیده باشند.
آمریكا حمله سایبری با باج افزار واناكرای در ماه می 2017 را هم به گردن كره شمالی انداخت بدون اینكه مدركی رو كند. به همین خاطر كارشناسان معتقدند این كار آمریكا بدون مدرك، بیشتر شبیه یك انتقام جویی است.
همچنین آمریكا خودش عملیات سایبری پنهانی انجام می دهد و تلاش نمی كند درباره آن صحبت كند و ازاین رو سرزنش مسكو خیلی منطقی به نظر نمی رسد.


5656


1396/11/29
13:35:23
5.0 / 5
2724
تگهای خبر: كامپیوتر , لینك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو