بازگشایی دفاتر گوگل به تاخیر افتاد

بازگشایی دفاتر گوگل به تاخیر افتاد سئو سی: گوگل بازگشت به محل کار برای بیشتر کارکنانش را تا اواسط اکتبر به تاخیر انداخت و همه کارمندانش را ملزم کرد قبل از بازگشت به محل کارشان واکسینه شوند.به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل در نامه ای به بالای ۱۳۰ هزار کارمند این شرکت اعلام نمود گوگل حالا در نظر دارد بجای اول سپتامبر بیشتر کارکنانش در ۱۸ اکتبر به محل کار برگردند. این تصمیم شامل دهها هزار کارمند قراردادی می شود که گوگل می خواهد همچنان به آنها حقوق دهد اما دسترسی شان به فضاهای این شرکت را محدود نگه خواهد داشت.

پیچای نوشت: تعویق زمان بازگشت به محل کار به ما فرصت می دهد انعطاف پذیری لازم را برای کسانی که نیاز دارند، فراهم نماییم.

مدیرعامل گوگل اعلام نمود به محض اینکه دفاتر این شرکت بازگشایی شوند، تمام کسانی که در آنجا حضور پیدا می کنند، باید واکسینه شوند. این الزام در ابتدا در دفتر مرکزی مونتین ویوی کالیفرنیا و سایر دفاتر آمریکایی گوگل تعیین شده بود و الان شامل دفاتر این شرکت در بیش از ۴۰ کشور دیگر می شود.

الزام برای واکسینه شدن برمبنای قوانین و مقررات هر منطقه تنظیم خواهد شد و استثناهایی برای دلیلهای پزشکی و دلیلهای محفوظ دیگر در نظر گرفته می شود.

پیچای اظهار داشت: واکسینه شدن یکی از با اهمیت ترین راهها برای حفظ سلامتی خود و جامعه مان در ماههای پیش رو خواهد بود.

تصمیم گوگل برای الزامی کردن واکسینه شدن کارمندان بعد از اقدام مشابه درباب صدها هزار کارمند دولتی در کالیفرنیا و نیویورک بمنظور مقابله با شیوع کرونای دلتا گرفته شده است. رشد سریع موارد مبتلاشدن در ماه گذشته سبب شده است مقامات بهداشتی بیشتری خواهان تدابیر سخت گیرانه تر برای کمک به غلبه بر بدبینی به واکسن و اطلاعات نادرست شوند.

اجبار دریافت واکسن در کالیفرنیا در ماه میلادی آینده شامل بیش از ۲۴۰ هزار کارمند دولتی می شود. سانفرانسیسکو هم ۳۵ هزار کارمند را ملزم به تزریق واکسن یا روبرو شدن با اقدام تنبیهی کرده است.

هنوز مشخص نیست چه تعداد از کارمندان گوگل هنوز واکسینه نشده اند اما پیچای شمار آنها را در ایمیلش بالا توصیف کرده است.

تصمیم گوگل برای تمدید مدت دورکاری به دنبال اقدام مشابه شرکت اپل برای به تعویق انداختن زمان بازگشت کارمندان به دفاتر از سپتامبر به اکتبر صورت گرفته است. این اقدام اپل و گوگل باتوجه به اینکه صنعت فناوری پرچمدار حرکت به سمت دورکاری در دوران همه گیری بوده، ممکنست سایر کارفرمایان بزرگ را تحت تاثیر قرار دهد و آنها هم اقدامات احتیاطی مشابهی را در پیش بگیرند.

حتی قبل از این که سازمان جهانی بهداشت در مارس سال ۲۰۲۰ همه گیری کووید ۱۹ را اعلام نماید، گوگل، اپل و خیلی از شرکتهای فناوری برجسته از کارمندانشان خواستند از خانه کار کنند. برای سومین بار است که گوگل زمان بازگشایی کامل دفاترش را به تعویق می اندازد.

الزام گوگل برای واکسینه شدن کارمندان ممکنست به کارفرمایان دیگر هم جسارت دهد که دستور مشابهی را در مقابل شیوع نوع دلتای کرونا و به حداقل رساندن نیاز به استفاده از ماسک در دفاترشان اعلام کنند.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، در صورتیکه بیشتر شرکتها قصد دارند کارمندانشان را حداقل چند روز در هفته به محل کار برگردانند، سایر شرکتها در صنعت فناوری تصمیم گرفته اند اجازه دهند کارمندانشان بطور دائمی به دورکاری از نقاط دوردست بپردازند.

منبع:

1400/05/07
11:19:09
5.0 / 5
349
تگهای خبر: اپل , شركت , فناوری , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو