یك مقام مسئول تاكید كرد:

تعریف صدها كسب و كار جدید در عرصه رسانه دیجیتال سلامت

تعریف صدها كسب و كار جدید در عرصه رسانه دیجیتال سلامت سئو سی: مشاور حوزه بین الملل وزارت بهداشت اظهار داشت: می توان صدها كسب و كار جدید در  فضای رسانه های دیجیتال در حوزه سلامت تعریف و زمینه فعالیت های تجاری را برای جوانان فراهم كرد.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، محمد امیرخانی، اظهار داشت: یكی از اهداف مهم برگزاری جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت و جشنواره های مشابه، ترویج توسعه كسب و كارهای نوین برای دانش آموختگان جوان در حوزه سلامت است. با رشد روزافزون فناوری ها در دنیا شیوه های كسب و كار هم روز به روز تغییر می كند.
مشاور حوزه بین الملل وزارت بهداشت افزود: از طرفی ما دانش آموختگان فراوانی داریم كه از دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند و علاقه مند به فعالیت در این حوزه و البته جویای كار هستند.
وی اضافه كرد: فضای رسانه های دیجیتال در حوزه سلامت بستر بسیار مناسبی است كه صدها گروه از جوانان نخبه و علاقمند را در خود جای دهد، می توان صدها كسب و كار جدید در این عرصه تعریف كرد و زمینه فعالیت های تجاری برای آنان فراهم نمود. ازاین رو جشنواره رسانه های دیجیتال در حوزه سلامت درصدد آن است كه ظرفیت های تجاری كه در حوزه فناوری های دیجیتال سلامت وجود دارد را به جامعه عرضه نماید و كسانی كه به فعالیت در این حوزه علاقمند هستند را فراخوان كند و وارد این عرصه كند.
عضو كمیته علمی جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت، با اشاره به اینكه با تشویق و انتخاب آثار برجسته ای این جشنواره می توانیم زمینه پشتیبانی از نخبگان را در این حوزه فراهم نماییم، عنوان كرد: طرح مبحث جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت می تواند خیلی از جوانان علاقمند را ترغیب كند كه به این حیطه توجه و فكر كنند و ابداعات و نوآوری های خویش را در این عرصه به منصه ظهور بگذارند. بدون شك پس از آخر این جشنواره تعداد زیادی از افراد -چه در قالب گروه های كاری و چه به صورت شخص حقیقی و چه در قالب شركت های نوپا- بازار بسیار بزرگ این عرصه آشنا می شوند، وارد این ماركت خواهند شد و در آنجا ایفای نقش خواهند كرد.
امیرخانی تصریح كرد: حوزه رسانه های دیجیتال سلامت، حوزه ای است كه ماركت و بازار بسیار بزرگی را پیش رو دارد و در دنیا گسترش و توسعه بسیار زیادی پیدا كرده است، همینطور در سطح منطقه هم با بازار خوبی روبرو است. ازاین رو اگر بتوانیم از ظرفیت های بسیار پرارزش كشورمان كه همان جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی هستند به خوبی استفاده نماییم، آنها را با این عرصه آشنا نماییم و در این عرصه آموزش دهیم، بدون شك می توانیم محصولات متعددی را وارد این بازار نماییم و سهم مناسبی از این بازار را در سطح منطقه متعلق به خود نماییم.
وی فرهنگسازی در جهت توسعه فناوری را از اهداف برگزاری این جشنواره دانست و تصریح كرد: فعالیت این جشنواره در جهت انتشار و ترویج مفاهیم توسعه فناوری در سطح جامعه است. همین امر عملا باعث سوق دادن جوانان به سمت توسعه كسب و كارهای نوین در حوزه سلامت دیجیتال خواهد شد. همینطور وقتی كه رویدادهای استارت آپی در یك حوزه فناوری برگزار می گردد صدها ایده نوین شكل گیرد و زمینه كسب و كارهای نوین در این بخش بوجود بیاید.
امیرخانی در مورد نقش نهادهای حاكمیتی در توسعه رسانه های دیجیتال سلامت، بیان كرد: نهادهای حاكمیتی با تامین زیرساخت ها، برگزاری این جشنواره ها و گسترش ابزارهای حمایتی خود می توانند زمینه بسیار خوبی فراهم نمایند كه جوانان جویای فعالیت و كار به این سمت سوق پیدا كنند، در این صورت اشتغال بسیار گسترده ای در این بخش صورت می گیرد، ثروت مناسبی تولید می گردد و سهم مناسبی از بازار این حوزه متعلق به كشور ما خواهد شد. ازاین رو مجموعه نهادهای حاكمیتی می توانند با ریل گذاری مناسب در این بخش موجبات توسعه كسب و كار در این حوزه را فراهم نمایند.

1397/07/05
18:57:25
5.0 / 5
2462
تگهای خبر: توسعه , دیجیتال , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو