معاون وزیر علوم:

آمادگی دریافت راهكارهای ارتباط صنعت با دانشگاه را داریم

آمادگی دریافت راهكارهای ارتباط صنعت با دانشگاه را داریم به گزارش سئو سی معاون وزیر علوم اظهار داشت: وزارت علوم آمادگی دارد راهكارهای ارتباط میان صنعت و دانشگاه را دریافت كند تا بر مبنای آن مكانیزم های اجرایی را تعریف نماییم.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، دكتر مسعود برومند در نشست مدیران دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاهها و مراكز پژوهشی كه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهار داشت: ارتباط بین صنعت و دانشگاه یكی از مباحث قدیمی و پرچالشی است كه خیلی از مدیران كشور آنرا غیر قابل حل می دانند اما اینگونه نیست.
وی اضافه كرد: برگزاری این نشست جهت بررسی چالش های این حوزه برگزار می گردد.
برومند با اشاره به اینكه پروژه های صنعتی هستند كه در دانشگاه ها اجرایی می شوند بیان كرد: ما مدلهای موفقی در زمینه ارتباط با صنعت داریم كه این نشان از اهمیت مبحث است.
معاون وزیر علوم اظهار داشت: اما همواره در مبحث ارتباط صنعت و دانشگاه چالش هایی وجود دارد.
وی اظهار داشت: یكی از این چالش ها رویكرد غیرتخصصی نسبت به ارتباط میان صنعت و دانشگاه است؛ همینطور نیازهای آتی بخش های صنعتی از دیگر چالش های مطرح در این زمینه به حساب می آید در حالیكه دانشگاه ها در دوره های تحصیلات تكمیلی به نیازهای مدت دار صنایع توجه می كنند.
وی با اشاره به اینكه صنایع دارای نیازهای آنی هستند، اظهار داشت: همین مبحث سبب تصور صنایع از نتوانستن دانشگاه ها برای رفع نیازشان باشد.
برومند با اشاره به اینكه رفع این چالش نیازمند تعریف مكانیزم هایی است كه در آن چندین فاكتور هدف گذاری شود، اضافه كرد: حضور دانشگاه ها در جامعه و صنعت همچون فاكتورهایی است كه می بایست به آن توجه گردد.
معاون پژوهشی وزیر علوم اظهار داشت: بخش های صنعتی باید نگاه آینده نگری داشته باشند كه برای تحقق این امر باید برنامه های سازمان ها و بخش های دولتی به پروژه های تخصصی تر تبدیل گردد.
برومند اظهار داشت: انتظار داریم بخش های صنعتی گام هایی برای تصمیم گیری های آتی و اجرای پروژه های مدت دار بردارند.
وی اظهار داشت: وزارت علوم آمادگی دارد راهكارهای ارتباط میان صنعت و دانشگاه را دریافت كند تا بر مبنای آن مكانیزم های اجرایی را تعریف نماییم.

1397/10/04
15:08:20
5.0 / 5
2272
تگهای خبر: تخصص , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو