دم هواپیما نانویی می گردد

دم هواپیما نانویی می گردد سئو سی: یك شركت خارجی با تشكیل كنسرسیومی متشكل از دو شركت اسپانیایی، نوعی نانوكامپوزیت برای ساخت دم هواپیمای ایرباس A۳۵۰ می سازد.به گزارش سئو سی به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شركت ایرباس با همكاری شركت ارنووا (Aernnova) و گروپو آنتولین اینجنیریا (Grupo Antolin-Ingenieria) مبادرت به تولید نانوكامپوزیتی جهت استفاده در هواپیمای ایرباس A۳۵۰ كردند.
قسمت های جلویی بال و دم هواپیما در معرض دمای بسیار شدیدی بوده كه دلیل این امر، فشار هوا بر این قسمت ها است كه باعث می گردد تا طراحان هواپیما به دنبال استفاده از موادی با خواص مكانیكی و گرمایی بالا باشند.
همچنین مواد مورد استفاده باید نازك هم باشد تا وزن هواپیما كاهش پیدا كند و در عین نازك بودن باید بتواند عملكرد موردنظر را در بال و دم داشته باشد. درصورت ساخت چنین ماده ای، میزان مصرف سوخت كاهش یافته و نشر گاز گلخانه ای هم به حداقل می رسد و همچین عمر هواپیما افزایش می یابد.
آنا رگوئر از شركت ارنووا می گوید: ما با همكاری شركت های ایرباس و گروپو آنتولین اینجنیریا كنسرسیومی تشكیل دادیم. در این كنسرسیوم شركت ارنووا رزین را فراهم نموده و گروپو آنتولین اینجنیریا هم گرافن را به این رزین ها اضافه كرده و به آن فشار آسیابی وارد می نماید. با این كار ذرات ریز گرافنی تشكیل شده كه اهمیت زیادی در بهبود خواص رزین دارد. هر نوع آلودگی می تواند به این ساختار صدمه برساند و ویسكوزیته را تغییر دهد. یكی از بخش های مهم این كار، حفظ ویسكوزیته مناسب رزین است تا نتیجه بهینه در حین ساخت دم هواپیما به دست آید.
این گروه نشان دادند كه با افزودن گرافن به ساختار رزین، خواص مكانیكی و گرمایی كامپوزیت بهبود و سرعت شكستگی آن كاسته می شود.

1397/10/24
20:03:11
5.0 / 5
2916
تگهای خبر: توسعه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو