ژاپنی ها تندباد و باران سیل آسا را پیش بینی می كنند

ژاپنی ها تندباد و باران سیل آسا را پیش بینی می كنند سئو سی: مقامات توكیو مشغول ابداع سیستمی هستند كه با استفاده از رادارهای آب وهوایی، وقوع تندباد و باران های سیل آسا را 20 تا 30 دقیقه پیش از وقوع پیش بینی می كند.به گزارش سئو سی به نقل از گیزمگ، مقامات توكیو مشغول آزمایش فناوری جدیدی هستند كه با استفاده از رادارهای آب وهوایی و امواج رادیویی دیجیتال در زمین می تواند به سرعت و با دقت باران های شدید و تندبادها را ۲۰تا ۳۰ دقیقه پیش از وقوع، پیش بینی نماید.
این تكنولوژی جدید با همكاری سازمان های صنعتی، دولتی و دانشگاهی همچون انستیتو ملی فناوری اطلاعات و مخابرات در كوگانی ابداع شده است. مقامات امیدوارند این سیستم را پیش از المپیك ۲۰۲۰ میلادی اجرا كنند.
سیستم های رادار فعلی توانایی محدودی برای پیش بینی باران های سیل آسا دارند كه به نام باران های چریكی(guerilla rainstorms) مشهور هستند. این نوع بارش از ریزش و خنك شدن بخار آب به وجود می آید و به صورت ناگهانی در مناطق گرم آغاز می شود.
اما سیستم جدید قدرتمندتر از نمونه های فعلی است و می تواند اندازه قطرات باران و ساختار ابر را بسنجد.
در مرحه بعد این سیستم با امواج رادیویی روی زمین یكپارچه می شود. می توان از این امواج برای اندازه گیری تغییرات لحظه ای در سطح بخار آب استفاده نمود. به وسیله این امر می توان زمان احتمالی طوفان را به صورت دقیق تر پیش بینی نمود.

1397/11/29
15:05:07
5.0 / 5
2341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو