در جزیره كیش برگزار می شود؛

رقابت ۲۰ تیم داخلی و خارجی در ماراتن برنامه نویسی سلامت

رقابت ۲۰ تیم داخلی و خارجی در ماراتن برنامه نویسی سلامت سئو سی: در ماراتن برنامه نویسی سلامت كشور ۲۰ تیم داخلی و خارجی به رقابت می پردازند.به گزارش سئو سی به نقل از دفتر ارتباط با صنعت پردیس دانشگاه شریف، سجاد سنگسری دبیر كل ماراتن برنامه نویسی سلامت كشور در پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی شریف در جزیره كیش، با اشاره به آغاز گام دوم انقلاب اسلامی و شروع سال رونق تولید اظهار داشت: سال جاری با نگاه عمیق تدبیر مقام معظم رهبری همانند سال های گذشته با سوژه اقتصاد، تولید و اشتغال، عجین شده كه این امر حاكی از اهمیت و توجه دقیق ایشان به موضوعات اساسی و كلیدی كشور از قبیل اقتصاد دانش بنیان، ارزش آفرینی از علم و دانش و رونق تولید است.
دبیر كل مارتن برنامه نویسی سلامت اضافه كرد: با عنایت به اهمیت و لزوم توسعه پایدار سلامت، برگزاری رویدادهایی با محوریت حل چالش ها و نیازمندی های كشور از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد به طوریكه دومین ماراتن برنامه نویسی سلامت كشور با هدف شناسایی، جذب و بكارگیری برنامه نویسان و افراد خوش فكر، خلاق و صاحب ایده در جهت حل و فصل نیازمندی های كشور در حوزه سلامت به كمك جوانان توانمند گام های مثمر ثمری را بردارد.
وی با اشاره به وضعیت اشتغال جوانان در كشور اشاره كرد: درصد قابل توجهی از افراد تحصیل كرده دانشگاهی بیكار هستند كه یكی از راهكارهای رفع این مشكل شكل گیری كسب و كارهای استارت اپی و دانش بنیان ابتدا در كشور و سپس در راه صادرات تكنولوژی های جدید راهبردی است.
وی اشاره كرد: هدف از برگزاری این رویداد معرفی ظرفیت های بالای حوزه سلامت كشور در امتداد توسعه فرهنگ اشتغال زایی دانش بنیان و همین طور ایجاد و ارتقا زیست بوم كارآفرینی و ترویج لزوم حركت دانشگاهیان و جوانان خلاق و كار آفرین و نخبه به سمت كسب و كارهای نوپا با تاكید بر حل و فصل مقتضیات و چالش های بومی، به كمك دانشجویان، كارآفرینان و سرمایه گذاران علاقه مند به این زمینه است.
سنگسری اضافه كرد: بومی سازی سامانه های داخلی حوزه سلامت، ارتقا و صادرات فناوری با كمك بخش خصوصی و كارآفرینان برتر می تواند در تقویت زیست بوم نوآوری و فناوری سهم عمده ای داشته باشد.
پردیس دانشگاه صنعتی شریف در جزیره كیش در امتداد تربیت دانشجویان كارآفرین در دانشگاه های نسل سوم به دنبال برداشتن گام های اساسی و جدی جهت تقویت زیست بوم كار آفرینی و نوآوری می باشد
رقابت ۲۰ تیم داخلی و خارجی
دكتر علی سلك غفاری رئیس پردیس بین الملل دانشگاه شریف اظهار داشت: پردیس دانشگاه شریف برای تحقق این شعار در امتداد تربیت دانشجویان كارآفرین در دانشگاه های نسل سوم به دنبال برداشتن گام های اساسی و جدی جهت تقویت زیست بوم كار آفرینی و نوآوری است.
رئیس رویداد ماراتن برنامه نویسی سلامت در ادامه اضافه كرد: ماراتن بین المللی برنامه نویسی سلامت یك رویداد مهم استارت آپی حوزه سلامت كشور است كه با حمایت ویژه و مشاركت وزارت بهداشت-درمان و آموزش پزشكی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه ام آی تی با محوریت پردیس دانشگاه صنعتی شریف در جزیره كیش در حال برگزاری است.
غفاری به تشریح شیوه برگزاری ماراتن پرداخت و اظهار داشت: در نهایت ۲۰ تیم داخلی و خارجی از هفتم اردیبهشت به مدت ۷۲ ساعت در چارچوب یك مسابقه جذاب و نفس گیر تا نهم اردیبهشت ماه دور هم جمع شده اند. در این رقابت فشرده مربیان و منتورهای با تجربه و صاحب نام در حوزه سلامت و برنامه نویسی وب و موبایل ایران در كنار شركت كنندگان حضور داشته تا با نمایش تجربیات خود آنها را در طول ماراتن راهنمایی كنند كه در نهایت در روز اختتامیه هیأت داوران به تیم های شركت كننده امتیاز خواهند داد.
وی با تاكید بر اهمیت برگزاری ماراتن هایی از این قبیل بیان كرد: با حمایت اساتید دانشگاه صنعتی شریف و مربیان داخلی و خارجی دوره هایی جهت توانمندسازی تیم ها برای تبدیل شدن به یك كسب و كار نوپا و دانش بنیان و ورود به بازارهای داخلی و منطقه ای در نظر گرفته ایم؛ در واقع پردیس دانشگاه شریف در نظر دارد با برگزاری رویدادهایی از این قبیل به معرفی ظرفیت بالای نخبگان و خبرگان داخلی در امتداد حركت به سمت دانشگاه های نسل سوم كارآفرین محور و همین طور توسعه فرهنگ اشتغالزایی دانش بنیان و ارتقا زیست بوم كارآفرینی و فناوری كشور گام مثمر ثمری را بردارد.
وی مدت زمان این ماراتن جذاب و نفس گیر و فشرده را ۷۲ ساعت وتعداد شركت كنندگان را بالغ بر ۱۲۰ نفر اعلام نمود.


منبع:

1398/02/08
11:31:39
5.0 / 5
2916
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو