مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان:

مركز IX ملی در گلستان راه اندازی می گردد

مركز IX ملی در گلستان راه اندازی می گردد به گزارش سئو سی، به نقل از مهر مدیركل ارتباطات و فناوری استان گلستان اظهار داشت: اداره كل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان آماده راه اندازی مركز IX (مركز به اشتراك گذاری و تبادل اطلاعات میان دستگاه های دولتی) ملی است.


 

به گزارش سئو سی به نقل از مهر، حسین مومنی شامگاه سه شنبه در هفتمین جلسه كارگروه توسعه دولت الكترونیكی استان گلستان، اظهار نمود: راه اندازی مركز IX ملی مستلزم این است كه دستگاه های اجرایی خدمات خویش را در این مركز ثبت كنند.
وی اضافه كرد: همینطور اداره كل ارتباطات و فناوری گلستان این آمادگی را دارد كه به عنوان اولین استان، درگاه واحد خدمات الكترونیكی را راه اندازی كند.
وی ادامه داد: تابحال از مجموع ۴۹۸ خدمت در دستگاه های اجرایی استان، ۲۲۶ خدمت به حالت الكترونیكی درآمده و ۲۷۲ خدمت هم برای الكترونیكی شدن احصا شده اند.
مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستات با اشاره به اینكه از مجموع ۱۳۵ دستگاه اجرایی استان، ۱۲۵ مورد به شبكه دولت متصل هستند، اظهار داشت: ۷۹ دستگاه با استفاده از ویزلاین، ۵۳ دستگاه با استفاده از فیبر نوری و سه دستگاه با استفاده از ADSL به شبكه دولت متصل هستند.
مومنی در مورد اقدامات لازم برای پروژه های جی نف و سیماك افزود: پروژه جی نف ۵۷۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد و برای پروژه سیماك ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار جذب كرده ایم.
وی خاطرنشان كرد: به ازای هر یك روستای تحت پوشش، سه نفر مشغول به كار خواهند شد.
مومنی خاطرنشان كرد: در ابتدای دولت تدبیر و امید طول فیبر نوری در استان ۶۳۰ كیلومتر بود كه اكنون به هزار و ۴۴۹ كیلومتر رسیده است.
وی افزود: در استان گلستان ۲۹ شهر دارای اینترنت G۳ و ۲۱ شهر دارای اینترنت G۴ هستند كه ۶۶۹ روستا هم از اینترنت G۴ بهره مند هستند.
 

1396/08/30
19:25:41
5.0 / 5
3143
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو