تجاری سازی چاپ سه بعدی قلب

تجاری سازی چاپ سه بعدی قلب به گزارش سئو سی پس از موفقیت چاپ سه بعدی قلبی در ابعاد قلب انسان، محققان دانشگاه كارنجی ملون مبادرت به تاسیس شركتی برای تجاری سازی این فناوری كردند.به گزارش سئو سی به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شركت فلویدفورم (Fluidform) توسط محققان دانشگاه كارنگی ملون برای تجاری سازی فناوری زیست چاپگر تاسیس شد.
هرچند چاپ زیستی بافت انسانی در مراحل اولیه توسعه خود قرار دارد اما این حوزه فرصت های جالب توجهی نظیر تولید سه بعدی اندام های بدن انسان را می تواند در آینده نزدیك ایجاد كند. محققان دانشگاه كارنگی ملون موفق شدند تا قطعات مربوط به قلب انسان را كه شباهت زیادی به نمونه ی واقعی دارد، تولیدكنند.
آندره هودسن از محققان این پروژه می گوید: كلاژن یك زیست ماده بسیار عالی برای چاپ سه بعدی است چون كه در بافت بدن وجود دارد. اما آنچه كه سبب دشواری چاپ سه بعدی می شود این است كه كلاژن در سیستم سیال است و باید به صورت خشك شده در ساختار نهایی قرار داده شود. ما در این پروژه روشی برای ممانعت از این مشكل عرضه كردیم.
وی اضافه كرد: محققان هیدروژلی ساختند كه می تواند مانع از فروپاشی كلاژن شود. این ژل بعنوان یك حمام عمل كرده و به كلاژن اجازه می دهد تا لایه به لایه روی سطح قرار گیرد و در نهایت ساختار صلبی را ایجاد كند. این ژل را می توان از محیط به آسانی خارج كرد كه برای این كار باید به آن حرارت داد تا بخش پشتیبان حذف شده و در نهایت ساختار چاپ شده باقی بماند.
این گروه از این سیستم برای تولید بخش های مختلف یك قلب، در ابعاد قلب انسان، استفاده كردند. در این قلب از سلول های عضلات قلبی، كاردیومیوسایت ها، استفاده شده است. محققان از داده های تصویربرداری برای بازسازی رگ های موجود در قلب استفاده كردند.
البته هنوز فاصله بسیاری میان این قلب چاپ شده و یك قلب واقعی وجود دارد اما همین دستاورد هم یك گام رو به جلو برای تولید قلب است تا مشكل كمبود اعضاء پیوندی در جهان حل شود. این پروژه تحقیقاتی در حال كار روی تجاری سازی این فناوری است و برای این كار شركتی به نام فلویدفورم تاسیس شده است.
 

1398/05/20
15:52:29
5.0 / 5
3220
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو