با ابداع یك ماده جدید؛

ساخت نمایشگری كه از شیشه ضدگلوله هم سخت تر است

ساخت نمایشگری كه از شیشه ضدگلوله هم سخت تر است سئو سی: نوعی ماده شبیه خاك رس ابداع شده است. برای تولید این ماده نوعی كانی سخت به نام لعل استفاده شده است. با كمك این ماده می توان نمایشگری محكم و شفاف ساخت كه از شیشه ضدگلوله سخت تر است.


به گزارش سئو سی به نقل از دیلی میل، ارتش آمریكا نوعی ماده شبیه خاك رس شفاف و فلزی ابداع كرده كه در آینده به تولید نمایشگرهای بسیار محكم منجر می شود. این خاك در حقیقت از یك كانی سخت و بلورین به نام لعل ساخته شده كه خیلی مشكل تر و البته سبك تر از شیشه ضدگلوله است. لعل از اكسید منیزیم، آلومینیوم و آهن ساخته شده است. پژوهشگران ادعا می كنند می توان از آن برای محافظت از خودرو ها و هواپیماها استفاده نمود. همین طور این ماده در فضاپیما و ماهواره نیز به كار می آید.
برخی كارشناسان این ماده را با آلومینیوم شفافی مقایسه كرده اند كه برای ساخت پنجره های فضاپیماهای یك سریال تلویزیونی استفاده می شود. علاوه بر آنچه گفته شد، می توان از این لعل برای ساخت لنزهای ضد خش دوربین ها و نمایشگر موبایل ها استفاده نمود. بگفته پژوهشگران این ماده شفاف در لیزرها و تجهیزات مادون قرمز نظامی نیز به كار می آید. برای ساخت این ماده پودر نانو لعل فشرده وهمزمان حرارت داده شد. بگفته پژوهشگران ساخت آن بیشتر از ۱۰ سال طول كشیده است. این ماده را می توان مانند گل معمولی شكل داد. «جاس سانگرا» رهبر این پژوهش در آزمایشگاه تحقیقات نیروی دریایی آمریكا می گوید: عملكرد این ماده حتی از شیشه های ضدگلوله نیز بهتر است. اگر پنلی از این ماده جایگزین شیشه ضدگلوله شود از وزن دستگاه به شدت كاهش می یابد.


منبع:

1398/08/09
16:28:28
5.0 / 5
2970
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو