پارتیشن بندی هارد با EaseUS Partition Master بدون حذف اطلاعات

پارتیشن بندی هارد با EaseUS Partition Master بدون حذف اطلاعات به گزارش سئو سی برنامه ای تخصصی در حوزه كاری خود روی سیستم می خواهید نصب كنید. اما موقع نصب با خطای كمبود فضای هارد مواجه می شوید. درایوهای دیگر را چك می كنید اوضاع آنها هم تعریفی ندارد. از طرفی می خواهید همه برنامه ها به شكل منظم در یك درایو باشند نه این كه برای هر برنامه در یك درایو جداگانه دنبال آنها بگردید. در این مواقع به این فكر می كنید كه ای كاش موقع پارتیشن بندی هارد، طور دیگری عمل كرده بودید كه حالا با كمبود فضا مواجه نشوید. این جا باید فكر چاره كرد.


عوض كردن پارتیشن بندی هارد به تعداد و اندازه دلخواه
گاهی می بینیم كه پارتیشن های قبلی هارد، جوابگوی نیاز ما نیستند، شاید بخواهیم فایل های بیشتری در یك درایو قرار دهیم و شاید درایو دیگری فضای كمتری احتیاج داشته باشد. برای تغییر وضعیت پارتیشن بندی هارد، تصور عمومی این است كه هارد باید فرمت شده و از نو ویندوز روی آن نصب شود تا بتوانیم تركیب پارتیشن ها را از نظر اندازه و تعداد تغییر دهیم. اما واقعیت این است كه روش دیگری هم بدون این كه مجبور به فرمت كردن هارد، باشیم، وجود دارد.
برنامه EaseUS Partition Master برای تغییر پارتیشن های هارد
شركت EaseUS كه بیشتر از ۱۵ سال سابقه در زمینه تولید نرم افزارهای كامپیوتری دارد، نرم افزار EaseUS Partition Master را منتشر نموده است كه كار آن تغییر در ساختار پارتیشن بندی هارد می باشد. به وسیله برنامه EaseUS Partition Master می توانید بدون احتیاج به پاك كردن اطلاعات درایوهای هارد، اندازه های آنها را تغییر دهید، درایوهایی كه لازم است را با هم تركیب كرده و تعداد درایوها را مدیریت كنید.
تكثیر و كلون كردن یك درایو كامپیوتر
برای مواقعی كه می خواهید از تمام یك درایو كپی درست كنید از قابلیت كلون این برنامه می توانید استفاده كنید. بدین سان درایو مورد نظر با حجمی كمتر از آنچه قبلا اشغال كرده بود، تكثیر می شود.
وایپ هارد و نابود كردن دائمی اطلاعات
قابلیت بعدی این نرم افزار وایپ كردن هارد می باشد. این عمل به این مفهوم است كه نه فقط هر چه روی هارد هست، پاك می شود بلكه، هر چه قبلا روی آن بوده و پاك شده هم نیست و نابود می شود و دیگر قابلیت بازگردانی نخواهد داشت. این توانایی بخصوص برای كسانی كه حریم خصوصی اطلاعات هارد برای شان اهمیت دارد، امكانی كاربردی است تا دیگر نگران بازیابی ناخواسته اطلاعات پاك شده توسط افراد سودجو در آینده نباشند.
ساخت، فرمت و حذف یك پارتیشن از هارد
امكان دیگر نرم افزار پیش رو، ایجاد درایو جدید، فرمت كردن درایوهای موجود و هم حذف كامل یك پارتیشن از روی هارد می باشد. قابلیت تغییر لیبل و چك كردن خطاهای هر پارتیشن دیگر قابلیت های قابل ذكر این نرم افزار هستند.
آموزش استفاده از نرم افزار EaseUS Partition Master و كار با پارتیشن های هارد
۱. به سایت رسمی شركت EasuUs رفته و برنامه EaseUS Partition Master را مجانی دانلود و نصب كرده و آنرا اجرا كنید. حالا همه درایوها و فضاهای آزاد و اشغال شده هارد را می بینید، بعنوان مثال ما می خواهیم تركیب پارتیشن انجام دهیم، برای این كار پارتشین مورد نظر را انتخاب كنید و از منوی سمت راست گزینه Merge را بزنید.

۲. در پنجره باز شده پارتیشن دومی كه مقرر است با آن تركیب شود را برگزیده و OK كنید.

۳. حالا از بالای صفحه گزینه Execute ۱ Operation را بزنید. سپس در پنجره بعدی Apply كنید. پس از این كار سیستم باید ریستارت شود تا عملیات تركیب پارتیشن ها انجام گیرد. در راه اندازی مجدد سیستم مشاهده می كنید كه دو پارتیشن با هم تركیب شده اما اطلاعات شان دست نخورده باقی مانده است.

به جز نسخه رایگان، آخرین نسخه حرفه ای نرم افزار EaseUS Partition Master از راه این لینك هم اكنون با تخفیف ویژه قابل خریداری می باشد.
۲۱۲۱

1398/10/19
19:58:21
5.0 / 5
2784
تگهای خبر: آموزش , بازی , تخصص , دانلود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو