سورنا ستاری :

یكی از دروغها ضد جمهوری اسلامی مبحث فرار مغزها است

یكی از دروغها ضد جمهوری اسلامی مبحث فرار مغزها است به گزارش سئو سی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: یكی از بزرگترین دروغ ها ضد جمهوری اسلامی، مبحث فرار مغزها است.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، جلسه ۱۳۰ ستاد راهبری اجرای نقشه‌ی جامع علمی کشور، به ریاست سعیدرضا عاملی، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار گردید و گزارش از بررسی وضعیت مهاجرت نخبگان توسط دکتر قدسی پور معاون نظارت و ارزیابی ستاد علم و فناوری شورایعالی انقلاب فرهنگی عرضه شد.
وی با اشاره به بازگشت جمع زیادی از نخبگان کشور در سال های بعد از انقلاب اسلامی اظهار داشت: باید این مورد بیشتر مورد توجه قرار گیرد که جمع کثیری از نخبگان علیرغم همه‌ی مشکلات کشور، خواستار بازگشت به کشور هستند.
ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور هم در اینباره اظهار داشت: اردیبهشت ۱۳۹۸ گزارشی در این حوزه به شورایعالی انقلاب فرهنگی عرضه شده که این گزارش باید مبنای بررسی وضعیت نخبگان کشور قرار گیرد.
وی اضافه کرد: یکی از بزرگترین دروغ ها ضد جمهوری اسلامی، مبحث «فرار مغزها» است.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی افزود: «رصدخانه‌ی مهاجرت ایران» تأسیس شده و بزودی گزارش فعالیت این مرکز علمی عرضه خواهد شد.
وی اضافه کرد: کلیه‌ی آمار و ارقام مربوط به نخبگان کشور به صورت دقیق مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد و نتایج در دسترس همگان قرار خواهد گرفت.
ستاری اظهار داشت: حدود یک درصد از دانشجویان کشورمان در خارج از کشور به تحصیل اشتغال دارند و با عنایت به آمار سایر کشورها، این رقم اصلاً قابل توجه نیست.
وی اضافه کرد: اما همان گونه که اشاره شد، آمار بازگشت نخبگان و متخصصان، مطلوب نمی باشد و باید در این حوزه کار بیشتری صورت گیرد.

1399/02/11
10:53:26
5.0 / 5
2587
تگهای خبر: تخصص , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو