صعود ۲ رتبه ای سرعت اینترنت موبایل ایران

صعود ۲ رتبه ای سرعت اینترنت موبایل ایران سئو سی: متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران تا ماه آگوست سال جاری میلادی، 27.91 مگابیت بر ثانیه كه رتبه ایران را با دو پله صعود نسبت به ماه گذشته، به 72 از میان 140 كشور رسانده است.


به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت از مواردی است که همیشه برای کاربران دغدغه بوده و یکی از شاخصهای کیفی خدمات اینترنتی شمرده می شود. در ایران در صورتیکه تا چندین سال پیش برخی معتقد بودند فناوری اطلاعات و اینترنت، جزو کالاهای لوکس است و اینترنت ۱۲۸ کیلوبیتی برای دسترسی مردم کافی است، حالا دیگر کمتر کسی از اهمیت استفاده از اینترنت غافل است و فناوری اطلاعات به پدیده ای ضروری در زندگی افراد تبدیل گشته است.
طبق اطلاعات وب سایت Speedtest که فاکتورهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند. در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل در تمامی کشورها، ۳۱.۹۵ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۱۱.۳۲ مگابیت برثانیه بود. متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت پهن باند ثابت نیز در تمامی کشورها، ۷۴.۲۳ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۴۰.۷۹ مگابیت برثانیه اعلام گردید.
هم اکنون و طبق آخرین آمار منتشرشده تا ماه آگوست ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۳۴.۸۲ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۰.۹۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۴۲ میلی ثانیه است. است. همین طور در حوزه اینترنت ثابت، متوسط جهانی سرعت دانلود، ۸۴.۳۳ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۴۴.۱۰ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۲ میلی ثانیه است.


رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه آگوست ۲۰۲۰، به ترتیب به کره جنوبی (۱۱۳.۰۱ مگابیت برثانیه)، چین (۱۱۱.۲۶ مگابیت برثانیه)، امارات متحده عربی (۱۱۱.۱۳ مگابیت برثانیه)، قطر (۸۸.۰۷ مگابیت برثانیه) و عربستان (۷۷.۵۵ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد. همین طور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۲۱۸.۰۷ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۲۰۵.۶۹ مگابیت برثانیه)، رومانی (۱۷۵.۳۹ مگابیت برثانیه)، تایلند (۱۷۳.۴۱ مگابیت برثانیه) و سوییس (۱۷۰.۶۷ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.

وضعیت اینترنت ثابت و موبایل در ایران
اینترنت موبایل ایران در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ با متوسط سرعت دانلود ۲۷.۵۳ مگابیت برثانیه در رتبه ۷۰ قرار داشت، در بخش اینترنت پهن باند ثابت نیز ایران با متوسط سرعت دانلود ۱۸.۴۱ مگابیت برثانیه، جایگاه ۱۲۲ جهانی را کسب کرده بود.
هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۷.۹۱ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۸۵ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۷۲ از میان ۱۴۰ کشور رسانده و در مقایسه با رتبه ۷۰ در ژانویه سال جاری میلادی، حاکی از سقوط ۲ رتبه ای و در مقایسه با ماه گذشته، حاکی از صعود ۲ رتبه ای است.


این در حالیست که در ماه جولای، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۷.۲۷ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۳۹ مگابیت برثانیه بود. همین طور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از ایرلند و برزیل کندتر و از دومنیک و آرژانتین سریع تر است.


در بخش اینترنت پهن باند ثابت در ماه ژانویه امسال، ایران با متوسط سرعت دانلود ۱۸.۴۱ مگابیت برثانیه، جایگاه ۱۲۲ جهانی را کسب کرده بود. هم اکنون در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۲۰.۵۸ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۳.۱۸ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را با ۵ رتبه صعود نسبت به ماه گذشته، به ۱۱۹ می رساند و در مقایسه با ژانویه نیز سه رتبه صعود را تجربه کرده است.


این در حالیست که در ماه جولای، در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۸.۱۴ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۰.۹۸ مگابیت برثانیه بود. همین طور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از جمهوری کیپ ورد و میانمار کندتر و از صحرای غربی و توگو سریع تر است.
منبع:

1399/07/13
13:32:29
5.0 / 5
1727
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو