واتس اپ اسکرین شات ها را خبر می دهد؟

واتس اپ اسکرین شات ها را خبر می دهد؟ به گزارش سئو سی، آیا به این مورد فکر می کنید که واتس اپ وقتی از چت یا استاتوس دیگران اسکرین شات می گیرید، به آنها اطلاع می دهد؟ کنجکاو هستید که وقتی شخصی از چت یا استاتوس شما اسکرین شات می گیرد، اعلانی دریافت خواهید کرد یا خیر؟به گزارش سئو سی به نقل از ایسنا، اگر می خواهید در رابطه با تنظیمات اعلان اسکرین شات واتس اپ بدانید، شاید این گزارش بتواند به سوالات شما، پاسخ دهد.

وقتی از یک چت اسکرین شات می گیرید، واتس اپ خبر می دهد؟

خیر، هنگامی که از چت های یک کاربر با خودتان، اسکرین شات می گیرید، واتس اپ به آن کاربر اطلاع نمی دهد. شما می توانید هر تعداد که می خواهید اسکرین شات بگیرید یا حتی صفحه گوشی خویش را ضبط کنید و کاربر در رابطه با آن آگاه نخواهد شد. امکان دارد با اپلیکیشن های اسکرین شات خصوصی مواجه شوید که به شما امکان می دهند بدون اینکه واتس اپ تشخیص دهد، چت ها را ضبط کنید، اما قابلیت اسکرین شات گرفتن گوشی شما هم به همین منوال است. این کار محرمانه است.

اگر نگران هستید که کسی بدون اینکه شما بدانید از چت های شما اسکرین شات بگیرد، چنین امکانی وجود دارد که این کار را انجام دهد. اگر شخصی از چت های شما اسکرین شات بگیرد یا صفحه نمایش آنرا ضبط کند، هیچ نوع هشداری دریافت نخواهید کرد. اگر اپلیکیشن یا سرویسی دیدید که ادعا می کند وقتی کسی چت های شما را ضبط می کند به شما اطلاع می دهد، مطمئن باشید که پای کلاهبرداری در بین است.

با این حال، یک استثناء وجود دارد: واتس اپ به شما اجازه نمی دهد از پست های «محو شونده» (View Once) که از کسی دریافت می کنید، عکس بگیرید. اگر برای فردی، یک پست «محو شونده» ارسال کنید یا از شخصی دریافت کنید، نمی توانید از آن اسکرین شات بگیرید. اگر بخواهید این کار را انجام دهید، واتس اپ پیامی را نشان داده است که از گرفتن اسکرین شات جلوگیری می کند.

وقتی از یک استاتوس اسکرین شات می گیرید، واتس اپ خبر می دهد؟

پاسخ به این سؤال هم منفی است. واتس اپ به کاربر اطلاع نمی دهد که از استاتوس او اسکرین شات گرفته اید. می توانید از استاتوس یک نفر، اسکرین شات گرفته یا حتی آنرا روی صفحه ضبط کنید و این پیام رسان به او اطلاع نمی دهد. هر اپلیکیشن یا ادعایی «خصوصی» کردن اسکرین شات های شما، یک کلاهبرداری است و هر اپلیکیشنی که ادعا می کند اسکرین شات ها را می بندد یا به شما اطلاع می دهد، احیانا دارد تلاش می کند اطلاعات حساب شما را سرقت کند.

با این حال، توجه داشته باشید که واتس اپ به کاربران این امکان را می دهد که ببینند چه کسی استاتوس آنها را مشاهده کرده است. کاربر می تواند ببیند که شما وضعیت او را مشاهده کرده اید، اما نمی داند که آیا از آن اسکرین شات گرفته اید یا خیر.

بر اساس گزارش پایگاه فناوری Howtogeek، اگر نگران حریم خصوصی خود می باشید، بهترین راه اینست که هر محتوایی که نمی خواهید به صورت کامل علنی شود را در فضای آنلاین نشر ندهید. هیچ خصوصیت در واتس اپ وجود ندارد که بتواند به غیرفعال کردن گزینه اسکرین شات برای چت یا موارد دیگر کمک نماید.

منبع:

1402/05/27
20:45:43
5.0 / 5
186
تگهای خبر: آنلاین , اپل , اپلیكیشن , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو