معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح كرد؛

لزوم شكستن مرزها بین شركت های نوآور و شركت بزرگ

لزوم شكستن مرزها بین شركت های نوآور و شركت بزرگ سئو سی: معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: اگر دولت و شركت های بزرگ مرزها را برای شركت های نوآور باز نكنند در رقابت جهانی موفق نخواهند بود.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، سعید زرندی امروز در گردهمایی فناورانه صنایع، شركت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت غذایی در صندوق نوآوری و شكوفایی برگزار شد، اظهار داشت: صنایع غذایی نسبت به سایر صنایع كارنامه قابل قبولی دارند و دسترسی به مواد اولیه، اشتغالزایی، وجود پتانسیل های ویژه در تولید غذای حلال از مزیت های این صنعت محسوب می شود.
وی با اشاره به میزان صادرات صنعت غذایی در سال ۹۷ اظهار داشت: ۹.۷ میلیارد ریال میزان صادرات در حوزه آشامیدنی داشته ایم و در مقابل ۵.۰۵ میلیارد دلار میزان واردات این صنعت در سال ۹۷ برآورد شده است كه شامل فرآوری برنج نیز می شود.
زرندی با اشاره به اینكه ۴ الی ۵ قلم اول واردات كشور شامل برنج، گندم، ذرت، لوبیای سویا می شود، اظهار داشت: این صنعت پتانسیل های خوبی دارد بدین جهت نیاز است كه نگاه جدیدی در مراحل تامین آن اختصاص دهیم اما در مقابل كل صنعت غذایی مشكلات دیگری هم دارد كه نیاز است تحولاتی در ساختار آن شكل بگیرد.
وی با اشاره به اینكه ظرفیت های بلااستفاده ای در صنعت غذایی مشاهده می شود اظهار داشت: این صنعت و سایر صنایع به شدت در حال تغییر و تحولات هستند بخصوص كه انقلاب صنعتی چهارم در حال رخ دادن است و این نگاه جدید را می طلبد.
معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: لازم است كه برنامه های وزارتخانه تمركز به موضوعات نوآوری و استفاده از ظرفیت های انقلاب صنعتی چهارم را در سال ۹۹ در نظر بگیرد.
وی با اشاره به اینكه وزارت صمت این فضا را در صنایع مختلف آغاز نموده است، اظهار داشت: ما باید با نگاه جدیدی پیش برویم و دیدگاه های خودرا متحول نماییم كه این نگاه جدید فضا و قانون گذاری های جدیدی را می طلبد.
معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه ما در وزارتخانه چهار تحول صنعتی را در نظر گرفته ایم، اظهار داشت: استفاده از بخار در صنعت، انرژی الكتریسته، فناوری اطلاعات همچون صنایعی هستند كه ما به آنها ورود پیدا كرده ایم.
زرندی اشاره كرد: ورود فناوری های نوین مانند اینترنت اشیا، بیگ دیتا، پرینترهای سه بعدی، واقعیت افزوده، هوش مصنوعی و... همه اینها خودشان را در صنعت نشان می دهند.
وی افزود: امسال سرفصلی از همكاری ها را با شركت های صنایع كوچك و سازمان گسترش آغاز كردیم تا بتوانیم شاهد تحولاتی باشیم.
معاون وزارت صنعت اظهار داشت: باید تحول جدی در برنامه ریزی ها داشته باشیم؛ حضور شركت های دانش بنیان در كنار شركت های بزرگ می تواند یكسری گپ هایی را پر كند در واقع شركت های بزرگ می توانند به واسطه شركت های كوچك كه نیروهای جوان در آنها فعال می باشند پروژه های خودرا توسعه دهند.
وی اشاره كرد: اگر دولت و شركت های بزرگ مرزها را برای شركت های نوآور باز نكنند در رقابت جهانی باز می مانیم در همین راستا ما علاقه مند به ارتباط شركت های بزرگ صنعتی و شركت های دانش بنیان و نوآور هستیم.


منبع:

1398/06/10
13:29:33
5.0 / 5
3246
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو